Amnesty Polonya, Türkiye Büyükelçiliği Önünde Buluştu!

Amnesty Polonya Şubesi üye ve destekçileri, Türkiye Varşova Büyükelçiliği önünde İdil Eser, üç insan hakları savunucusu ve iki eğitmenin serbest bırakılmasını talep etti.

Dünya çapında 7 milyondan fazla üyesi, destekçisi ve aktivisti ile insan hakları ihlallerine karşı kampanyalar yürüten küresel bir hareket olan Amnesty, Polonya şubesi üyeleri ve desteklerince Türkiye Varşova Büyükelçiliği önünde buluştu.

İdil Eser ve İlknur Üstün ile birlikte gözaltına alınan diğer insan hakları savunucuları şunlar: Günal Kurşun (Avukat, İnsan Hakları Gündemi Derneği), Nalan Erkem (Avukat, Yurttaşlar Derneği), Nejat Taştan (Eşit Haklar İçin İzleme Derneği), Özlem Dalkıran (Yurttaşlar Derneği), Şeyhmuz Özbekli (Avukat) ve Veli Acu (İnsan Hakları Gündemi Derneği).

Said Murat

About Said Murat

Polonyadan.Com Kurucusu ve Yöneticisi olan Said Murat, Polonya'da Üniversite okuduğu ilk yıllarda kurduğu bu platformu, hala ekibiyle yönetmeye devam etmektedir. Bilgisayar Mühendisi olan Murat, birçok sertifikaya da sahiptir (Sosyal Medya, Web Tasarım, Sosyal Medya'da Pazarlama, Google Reklam-Pazarlama, SQL Veritabanları vs). Polonya aşığı olan Murat, Polonya hakkında ne var ne yoksa sizler için paylaşmaya devam etmenin yanında, aynı zamanda özel araştırma ve inceleme yazıları da hazırlamaktadır.

View all posts by Said Murat →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir