15. İstanbul Bienali’nin bu seneki teması ‘İyi bir komşu’

15. İstanbul Bienali, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 16 Eylül-12 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenecek. ‘İyi bir komşu’ temasını işleyecek olan bienalde 32 ülkeden 55 sanatçının eseri yer alacak.

Bireyden topluma – toplumdan bireye, mahalleden evlere – evlerden mahallelere geniş perspektiften bakış açıları sunacak olan eserler ‘komşuluk’ üzerinden genel olarak içinde bulunduğumuz yüzyıldaki hayatlarımızı, bireyselliğimizi ve toplumsallığımızı irdeleyecek.

15. İstanbul Bienali, İstanbul Modern, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, Pera Müzesi ve Küçük Mustafa Paşa Hamamı gibi daha önce de İstanbul bienallerine ev sahipliği yapan mekânların yanı sıra Cihangir’deki ARK Kültür ile Asmalımescit’te yer alan Yoğunluk Sanatçı Atölyesi gibi konut özelliği taşıyan mekânlara yayılacak.

16 Eylül-12 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek ve Türkiye’den 10 sanatçının işlerinin yer alacağı bienal için 30 sanatçı yeni iş üretecek. Katılacaklar arasında Polonyalı sanatçı Kasia Fudakowski’de yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir