Milli Güreşçimiz Polonya’da Dünya Şampiyonluğu Hedefliyor!

Milli güreşçi Fatih Başköy, kasımda Polonya’da düzenlenecek 23 Yaş Altı Dünya Şampiyonası’nda altın madalya hedefliyor.

Kariyerinde daha önce 2015’te 98 kiloda 23 yaş altı Avrupa şampiyonluğu bulunan grekoromen güreşçi Fatih Başköy, Dünya Şampiyonası’nda zirve mücadelesi verecek.

Grekoromen A Milli Takımı ile büyüklerde Paris‘teki son Dünya Şampiyonası’nda mücadele veren Fatih, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği memleketi Ordu‘da AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Büyüklerde Dünya Şampiyonası’nın kendisi için bu alanda ilk tecrübe olduğunu ifade eden Fatih, “Sonuç, sadece derece olarak kötüydü. Madalya alamamak haricinde benim adıma her şey çok güzel geçti. Çünkü öyle bir arenaya ilk defa gittim. Deneyim kazanmak son derece önemli.” ifadelerini kullandı.

Rakiplerinin çok tecrübeli olduğunu belirten Fatih, “Güreştiğim sporcular bu zamana kadar kendilerini Avrupa ve dünyada ispatlamıştı. Ülkeme burada madalya kazandıramadığım için elbette çok üzgünüm. Ama durmak yok, çalışmaya devam. Önümüzde daha çok turnuva var. Yaşım daha yirmi üç. İnşallah daha iyi sonuçlar çıkartacağız. Ama katetmem gereken daha çok yol var.” diye konuştu.

Daha önce 23 yaş altı Avrupa şampiyonluğunun yanı sıra gençler dünya 3’üncülüğü, üniversitelerarası dünya şampiyonluğu ve çeşitli yaş gruplarında Türkiye şampiyonluklarının bulunduğunu hatırlatan Fatih, ilk defa düzenlenecek 23 Yaş Altı Dünya Şampiyonası’nda, altın madalyayı hedeflediğini dile getirdi.

Kaynak: HaberlerCom

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir