Polonya, Rusya vizesini kaptı!

2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nin 10. ve son haftasında, E ve F gruplarında 6 maç oynandı. Polonya, Rusya vizesini kaptı!

Rusya’nın ev sahipliği yapacağı 2018 Dünya Kupası’naAvrupa kıtasından  katılacak 13 takımın belli olacağı elemelerin son haftası, E ve F grubu  karşılaşmalarıyla başladı.
E grubundaki birincilik mücadelesinin galibi Polonyaoldu. Son  müsabakalar öncesi 3 puan farkla lider olan Polonya, ağırladığı Karadağ‘ı 4-2  yendi. 25 puanla grubu ilk sırada bitiren Polonya böylece Belçika, Almanya,  İngiltereİspanya‘dan sonra elemeler sonucu Avrupa’dan finallere katılacak 5.  takım oldu.
Polonyalı Robert Lewandowski, Dünya Kupası Avrupa elemelerinde 16 gol  atan ilk futbolcu olarak kayıtlara geçti.
Sahasında Romanya ile 1-1 berabere kalan Danimarka ise E grubunu 20  puanla 2. sırada tamamladı ve play-off oynamaya hak kazandı.
İngiltere’nin daha önce liderliği garantilediği F grubunda 2’nciliği,  18 puanla Slovakyaaldı. Fenerbahçeli Skrtel’in kaptanlığını yaptığı Slovakya,  evinde Malta‘yı 3-0 yendi. Son haftaya 2. sırada giren İskoçya, Slovenya  deplasmanından 2-2 beraberlikle ayrılınca averajla Slovakya’nın arkasına düştü.
Sonuçlar ve puan durumları şöyle:
E Grubu:
Polonya – Karadağ: 4-2
Danimarka – Romanya: 1-1
Kazakistan – Ermenistan: 1-1
F Grubu:
Litvanya – İngiltere: 0-1
Slovakya – Malta: 3-0
Slovenya – İskoçya: 2-2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir