2018 Dünya Kupası’na giden Avrupa ülkeleri!

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde grup maçları sona erdi. Polonya da Rusya yolcusu 10 takım arasında!

4 Eylül 2016 tarihinde başlayan maçlar sonunda 2018 Dünya Kupası’nda yer alacak 10 takım belli oldu.

Play-off kura çekimi, İsviçre’nin Zürih kentinde 17 Ekim Salı günü TSİ 15.00’te gerçekleştirilecek.

Rusya, ev sahibi olduğu için eleme maçı oynamadan doğrudan finallere katılıyor.

A Grubu’nda Fransa ve İsveç arasındaki yarıştan Fransa galip ayrıldı. Son maçta Belarus’u 2-1 yenen Fransa, Dünya Kupası’na giden takım oldu.

B Grubu’nda Portekiz ile İsviçre arasındaki nefes nefese mücadelede gülen taraf 2-0’lık skorla Portekiz oldu. Grubun son maçında İsviçre’yi yenen Portekiz, adını finalistler arasına yazdırdı.

C Grubu’nda Almanya, maçların başlamasıyla birlikte grubu domine etti. Gruptaki 10 maçını da kazanan son Dünya Kupası sahibi Almanya, attığı 43 golle rekor kırarak Rusya vizesi aldı.

D Grubu’nda heyecan son maça kadar sürdü. 4 ülkenin çekiştiği bu grupta son maçlara lider giren Sırbistan, gürcistan’ı 1-0 yenerek Dünya Kupası’na katıldı.

E Grubu’nda Polonya ile Danimarka, grup liderliği için yarıştı. Bu mücadeleden galip çıkan Polonya oldu. Golcü oyuncusu Lewandowski‘nin önderliğinde Polonya, Rusya vizesini aldı.

F Grubu’nda İngiltere, ikinci maçlar sonunda aldığı liderliği son maça kadar bırakmadı ve bitime 1 maç kala adını Dünya Kupası finalistleri arasına yazdırdı.

G Grubu’nda iki dev takım, İspanya ve İtalya’nın mücadelesi vardı. İspanya, grup maçları sonunda İtalya’nın 5 puan önünde grubu lider bitirdi ve Rusya biletini cebine koydu.

H Grubu’nda Belçika, grup maçlarının başından itibaren üstünlüğünü rakiplerine hissettirdi. Bitime 2 maç kala finalleri garantileyen Belçika, Avrupa kıtası elemelerinde final biletini alan ilk takım oldu.

A Milli Futbol Takımımızın da bulunduğu I Grubu’nda ise İzlanda, tarihinde ilk kez Dünya Kupası finallerine katılma hakkını elde etti.

Play-off kura çekimi, İsviçre’nin Zürih kentinde 17 Ekim Salı günü TSİ 15.00’te gerçekleştirilecek.

Kaynak: Hürriyet

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir