Apple Pay’in bu hafta Polonya’da açılması bekleniyor

İlk olarak 2105 yılının Ekim ayında aktif olarak ABD’de kullanıma açılan Apple Pay, daha sonra İngiltere, Kanada, Avustralya ve Çin pazarlarında aktif olarak kullanılmaya başlanmıştı. Şuan için ise toplamda 16 ülkede aktif olarak kullanılıyor. Yeni gelen bilgilere göre Polonya’nın da dahil olduğu 4 yeni ülkede kullanıcılara sunulacak.

AppleInsider ve  9to5mac sitelerinin yayınladığı yazılarda Apple Pay’in İsveç, Danimarka, Finlandiya ve Polonya’da bu hafta itibariyle açılmasının beklendiği belirtiliyor. Başka haber kaynaklarında ise Hollanda’da başlatılacağı belirtiliyor.

Kaynak: AppleInsider

Özellikle Polonya’daki başlangıcının Avrupa’daki pazarlardaki genişlemesinin bir parçası olması bekleniyor. 9to5mac’in verdiği diğer bilgi de ise Polonya’da faaliyet gösteren PKO Bank Polska’nın hali hazırda Apple Pay’i test ettiğini belirtiyor. Fakat banka tarafından bununla ilgili bir doğrulama yapılmadığı da belirtiliyor.

Bunun yanında Apple Pay’i kullanıma açacak diğer bir Polonyalı bankanında Bank Zachodni WBK olduğuda bazı Polonyalı kaynaklar tarafından açıklandı. Apple Pay’in resmi kaynaklar tarafından duyuruları yapıldıktan sonra sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yavuz Han

About Yavuz Han

Temmuz 2012'de Polonyadan ailesine katılan Yavuz Han, Polonyadan.com'da inceleme ve analizler yazıyor. Platformumuzun editorlerinden olan Yavuz, Polonya'da e-ticaret, girişimler, yaşam ve birçok konuda yazılarına devam ediyor.

View all posts by Yavuz Han →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir