Apple Pay’in bu hafta Polonya’da açılması bekleniyor

İlk olarak 2105 yılının Ekim ayında aktif olarak ABD’de kullanıma açılan Apple Pay, daha sonra İngiltere, Kanada, Avustralya ve Çin pazarlarında aktif olarak kullanılmaya başlanmıştı. Şuan için ise toplamda 16 ülkede aktif olarak kullanılıyor. Yeni gelen bilgilere göre Polonya’nın da dahil olduğu 4 yeni ülkede kullanıcılara sunulacak.

AppleInsider ve  9to5mac sitelerinin yayınladığı yazılarda Apple Pay’in İsveç, Danimarka, Finlandiya ve Polonya’da bu hafta itibariyle açılmasının beklendiği belirtiliyor. Başka haber kaynaklarında ise Hollanda’da başlatılacağı belirtiliyor.

Kaynak: AppleInsider

Özellikle Polonya’daki başlangıcının Avrupa’daki pazarlardaki genişlemesinin bir parçası olması bekleniyor. 9to5mac’in verdiği diğer bilgi de ise Polonya’da faaliyet gösteren PKO Bank Polska’nın hali hazırda Apple Pay’i test ettiğini belirtiyor. Fakat banka tarafından bununla ilgili bir doğrulama yapılmadığı da belirtiliyor.

Bunun yanında Apple Pay’i kullanıma açacak diğer bir Polonyalı bankanında Bank Zachodni WBK olduğuda bazı Polonyalı kaynaklar tarafından açıklandı. Apple Pay’in resmi kaynaklar tarafından duyuruları yapıldıktan sonra sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir