AliExpress’ten Polonyalılara iyi haber – PayU ile anlaşma imzalandı

Polonya’daki e-ticaret ile ilgili son yayınladığım yazıda Polonyalı internet kullanıcılarının yarısından fazlasının yurtdışından alışverişe daha fazla yöneldiğini belirtmiştim. Tam da bu konuyla ilgili olarak yeni bir gelişme meydana geldi. Dünyada en popüler birkaç e-ticaret sitelerinden biri olan Alibaba’ya ait bir marka olan AliExpress, Rzeczpospolita’nın haberine göre Polonya’daki popüler online ödeme altyapısı hizmeti sağlayan PayU ile bir anlaşma imzaladı.

Rzeczpospolita’nın haberine göre Polonyalı internet kullanıcıları online alışverişlerde pek fazla kredi kartı kullanmayı sevmiyorlar. Bu yüzden yüzde 62’lik bir kesim daha çok hızlı bir şekilde para transferi yapmayı tercih ediyor. Özellikle bu tarz ödeme sistemi Polonya’daki kullanıcıları online alışverişe daha fazla teşvik ediyor denilebilir.

Bu yüzden Çinli AliExpress’in Polonya’da online ödeme altyapısı hizmeti sağlayan PayU ile böyle bir anlaşma yapması Polonyalıları daha fazla sevindirecektir diyebiliriz. Gemius’un Eylül ayı istatistiklerine göre sadece Eylül ayında 4 milyon Polonyalı AliExpress’i ziyaret etmiş.

AliExpress PayU’dan daha önce ise Przelewom24 ile bir anlaşma imzalamıştı. Böylece Polonya’da anlaştığı şirket sayısı ikiyi buldu.

Yavuz Han

About Yavuz Han

Temmuz 2012'de Polonyadan ailesine katılan Yavuz Han, Polonyadan.com'da inceleme ve analizler yazıyor. Platformumuzun editorlerinden olan Yavuz, Polonya'da e-ticaret, girişimler, yaşam ve birçok konuda yazılarına devam ediyor.

View all posts by Yavuz Han →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir