Polonya’da Kapalı Garaj Sahibi Olmamak? Masakra!

Polonya’da ev kiralarken ya da satın alırken dikkat edilecek en önemli hususlardan biri, kapalı garajdır. Aksi halde, kış ayları sizin için daha da bir çetin geçecektir.

Kapalı garajınız yoksa, yarım saat daha az uyumanız anlamına geliyor..

Daha erken kalkıp, arabanızı ısıtmalı ve buzlardan temizlemelisiniz… Lüks bir aracınız yoksa, bu epey zaman alacak…

Garajsız ev almadan ya da tutmadan önce epey düşünmeniz gerek.. Arabam yok diyebilirsiniz.. Arabanız yoksa, ileride olmayacağı anlamına gelmiyor.. Garajlı ev tutup, garajı kiraya verebilirsiniz.. Sonra arabanızı alınca, garaj kontratınız da bitince, kendiniz kullanmaya başlarsınız…

Garaj ücretleri semtten semte değişebiliyor. 60 Złoty’e de garaj var, 250 Złoty’e de… En makullerini değerlendirmek ve o şekilde tutmak gerek.

Said Murat

About Said Murat

Polonyadan.Com Kurucusu ve Yöneticisi olan Said Murat, Polonya'da Üniversite okuduğu ilk yıllarda kurduğu bu platformu, hala ekibiyle yönetmeye devam etmektedir. Bilgisayar Mühendisi olan Murat, birçok sertifikaya da sahiptir (Sosyal Medya, Web Tasarım, Sosyal Medya'da Pazarlama, Google Reklam-Pazarlama, SQL Veritabanları vs). Polonya aşığı olan Murat, Polonya hakkında ne var ne yoksa sizler için paylaşmaya devam etmenin yanında, aynı zamanda özel araştırma ve inceleme yazıları da hazırlamaktadır.

View all posts by Said Murat →

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir