Polonya’da Ağır Noel Bilançosu: 42 Ölü!

Polonya’da hafta sonuyla bağlanan Noel tatilinde yaşanan trafik kazalarında 42 kişi hayatını kaybetti, 447 kişi yaralandı.

 Polonya Emniyet Genel Müdürlüğü, 22-26 Aralık tarihleri arasındaki 4 günlük Noel tatili raporunu açıkladı. Tatil boyunca her gün 10 bin polisin yollarda görev yaptığı belirtilen açıklamada, yapılan tüm uyarılara rağmen trafik kazalarının önüne geçilemediği belirtildi. Buna göre ülke çapında 373 kaza meydana geldi, 42 kişi yaşamını yitirdi, 447 kişi de yaralandı. Yapılan kontrollerde ise 883 sarhoş sürücü yakalandı. Kazalarda hayatını kaybedenlerin çoğunu yayaların oluşturduğu belirtilen açıklamada, yayalardan özellikle şehirlerarası yollarda ve kırsal yerleşim yerlerinde sürücüler tarafından fark edilebilmeleri için fosforlu bant ve benzeri türden ışığı yansıtıcı aksesuarlar taşımaları istendi. Önceki Noel tatiline nazaran trafik kazalarına 254 daha az kurban verildiği belirtilen açıklamada, söz konusu düşüşün ise otoyol altyapısındaki gelişmelerle paralel olduğu belirtildi.
Kaynak: Son Dakika
Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir