Polonya’da Coşkulu Yeni Yıl Kutlaması!

Varşova, Katowice, Zakopane ve Krakow başta olmak üzere Polonya’nın hemen her şehrinde saatlerce süren havai fişek gösterileri ile 2018’e merhaba dedik. Bizler de Varşova’da sizler için kayıttaydık!

Başkent Varşova’da Banka Meydanı’nda (Płac Bankowy) Valiliğin organize ettiği yılbaşı konserine yüz binlerce kişi katıldı. Gece boyunca birbirinden ünlü sanatçıların sahne aldığı konserde vatandaşlar hep bir ağızdan hit olmuş şarkıları söylerken, dans grupları da eşsiz görüntüler sergiledi.

Polonyadan.Com ekibi olarak bizler de arabamızı Varşova’nın merkezinde (Centrum) park ettik ve yüzbinlerce insanla birlikte Płac Bankowy istikametinde yürümeye başladık. Tabi ki hem fotoğraflar hem de videolar çekmeyi ihmal etmedik!

Başkent Varşova gibi kitlesel kutlamalara sahne olan diğer şehirlerse Katowice ve kış turizminin başkenti Zakopane oldu. Burada düzenlenen etkinliklere de yüz binden fazla kişi katıldı. Ülkenin önde gelen şarkıcıları ve dans gruplarının sahneye çıktığı bu etkinlikler de unutulmaz anlara sahne oldu. Varşova haricinde Zakopane ve Krakow gibi şahane-ihtişamlı organizasyonlarla yeni yıla merhaba demiş oldu, Polonyalılar.

Saatler gece yarısına gelmeye yakın, hemen cihazlarımızı hazırladık ve hem Facebook’da canlı yayınlar yaptık, hem de sizler için birkaç kare fotoğraf ve video çekme fırsatı yakaladık, Varşova’daki şahane gecede!

 

Her yıl 31 Aralık gecesinde Varşova’da yüzbinlerce insan dışarı çıkar ve konserlerle yıl başını kutlar. Sonrasında da bir kesim, ailesi ya da arkadaşlarıyla ev partilerine dönerken, büyük bir kesim ise gece kulüplerine giderek sabaha kadar yeni yıl eğlencesine eşlik eder.

Polonyadan Ekibi olarak yeni yılınızı kutluyor, sağlık ve huzurlu nice yıllarda sizlerle birlikte olmayı diliyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir