Uçak Bileti Alırken Bagaj Seçeneklerine Dikkat Etmelisiniz! (Video)

Ucuz uçak bileti alacağız derken yapılan en büyük hatalardan biri de bagaj haklarımızdan vazgeçmektir. Peki bilet alırken bagaj mevzusuna nasıl dikkat edebiliriz? Kısaca açıklamaya çalışacağım.

Bileti ister karşılaştırma sitelerinden (skyscanner gibi) isterseniz havayolunun kendi sitesinden almak üzere olun, en ucuz biletler genelde en ‘boş’ biletlerdir. Gruplara göre satışlar yapılır. Yani uçaklarda koltukları gruplandırırlar ve onlara göre fiyatlandırma yaparlar. Bu zaten bilinen bir mevzu aslında. Asıl muhabbet başka yerden başlıyor. Tam bileti aldım, oh bedavaya geldi diyorsun, bir bakıyorsun ki, valiz hakkın yok. Ve ek valiz için, 300 lira istiyorlar. Başından kaynar sular döküldü, değil mi? Hatta daha kötüsü de olabilir. Aslında hiç de ucuz olmayan bir bilet alıyorsunuz. Ama sonradan farkettiniz ki, valiz hakkınız yok. Bu sorunla çok kişinin karşılaştığını gördüğüm için, paylaşmak istedim. Bilet alırken mutlaka dikkat etmelisiniz. Eğer seyahat sırasında yanınıza valiz alacaksanız, ayrıntıları iyi okuyun. Bazen sadece birkaç lira farkla valizli uçuş biletleri alabilirsiniz. Zaten detaylar da ayrıntılarda gizlidir.

Ne yapıyoruz, bilet alırken bagaj seçeneklerine dikkat ediyoruz.

Takip etmeye devam edin!

Selamlar!

Said Murat

About Said Murat

Polonyadan.Com Kurucusu ve Yöneticisi olan Said Murat, Polonya'da Üniversite okuduğu ilk yıllarda kurduğu bu platformu, hala ekibiyle yönetmeye devam etmektedir. Bilgisayar Mühendisi olan Murat, birçok sertifikaya da sahiptir (Sosyal Medya, Web Tasarım, Sosyal Medya'da Pazarlama, Google Reklam-Pazarlama, SQL Veritabanları vs). Polonya aşığı olan Murat, Polonya hakkında ne var ne yoksa sizler için paylaşmaya devam etmenin yanında, aynı zamanda özel araştırma ve inceleme yazıları da hazırlamaktadır.

View all posts by Said Murat →

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir