Cinayeti örtmek için binayı havaya uçurdu!

Poznan şehrinde patlayarak havaya uçan bina olayı ile ilgili detaylar geldi. Patlama, doğalgaz sebebiyle değil, katil zanlısı tarafından fitillenmiş!

Geçtiğimiz günlerde ‘Poznan’da Doğalgaz Patlaması: 4 Kişi Hayatını Kaybetti!‘ başlığı ile sizlerle paylaşmış olduğumuz haberle ilgili yeni bir güncel bilgiyi paylaşıyoruz.

Polonya’nın Poznan şehrinde geçen hafta meydana gelen doğalgaz patlamasına, tartıştığı karısını öldürüp kafasını kesen Tomasz J.’nin, cinayeti örtbas etmek için kasıtlı olarak yol açtığı ortaya çıktı.

Poznan’da bir binada geçtiğimiz pazar sabahı doğalgaz patlaması meydana gelmişti. Biz de Polonyadan.Com olarak haberleştirmiştik. Patlama sonrası dört katlı binanın bir kısmı çökerken, bina sakinlerinin bir kısmı enkaz altında kalmıştı.

Olay yerine intikal eden arama-kurtarma ve itfaiye ekipleri özel ekipman ve köpeklerle arama çalışmalarını sürdürürken, yetkililer patlamanın doğalgazdan kaynaklı olabileceğini belirtmişti. Biz de haberimizi bu şekilde oluşturmuş ve sizlerle paylaşmıştık.

61 kişinin yaşadığı binada dört kişinin cesedine ulaşılmıştı. Patlamadan yaralı kurtulan 21 kişi ise çevre hastanelerde tedavi altına alınmıştı.

Arama-kurtarma çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler, pazartesi günü bir kişinin daha cansız bedenine ulaştı. Ekipler aynı gün enkaz altından bir köpeği de sağ olarak kurtardı.

ONLARCA İNSAN EVSİZ KALDI

Dört kişinin yaşamını yitirdiği, 21 kişinin yaralandığı, kış ortasında onlarca insanın evsiz kaldığı doğalgaz patlamasının ardından yapılan incelemelerde, patlamanın ardında akıllara durgunluk veren bir gerçek olduğu ortaya çıktı. Yetkililerin belirlemelerine göre patlamaya binada işlenen cinayetin izlerini silmek için kasıtlı olarak sebebiyet verildi.

BIÇAKLAYIP, KAFASINI KESTİ!

Patlamadan bir önceki gün İngiltere’den sürpriz bir şekilde evine gelen Tomasz J., kendisinden boşanmak isteyen eşi Beata J. ile tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesinin ardından Tomasz J., Beata J.’yi birçok yerinden bıçakladıktan sonra kafasını kesti. Tomasz J. daha sonra cinayeti örtmek için evdeki gaz tesisatına müdahale ederek patlamaya yol açtı.

Karı-koca kavgasıyla hiç ilgisi olmayan dört kişinin hayatına mal olan Tomasz J.’nin kendisi de patlamadan kaçamayarak yaralandı. Vücudunun yüzde 50’si yanan cinayet zanlısının hastanedeki tedavisine uyutularak devam edilirken, hastane odasının kapısında da polis nöbet tutuyor.

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir