Polonya’da şekerleme yapabileceğiniz bir kafe açıldı!

Polonya’nın Wrocław şehrinde, gün ortasında kısa uykular için tasarlanan ‘Vinci Power Nap Sleep Cafe’ açıldı. Gün içinde gidip 20 dakikalık bir şekerleme yapmak gayet güzel fikir gibi geliyor kulağa.

Rönesans döneminin ünlü İtalyan sanatçısı Leonardo da Vinci’nin hayranı olan Magdalena Filcek tarafından hayata geçirilen yenilikçi tasarımda kafenin müşterileri, özel olarak hazırlanmış olan asma örtüler, yapay çimler, oksijen seviyesi arttırılmış odalar ve dinlendirici müzik eşliğinde günlük yaşantılarının stresini 20 dakikalık kısa uyku molalarıyla atarak zihinlerini temizliyor.

Müşterilere özel olarak havalandırılan odada, sakinleştirici müzik eşliğinde “şekerleme” imkanı sunan kafede hamaklarda kestirmenin fiyatı ise yaklaşık 20 euro.

Günlük hayatın yoğun temposundan yorgun düşenler, gece uykusunu alamamışlar ya da öğlen paydosunda uyumayı hayal edenler için dizayn edilen kafe, aynı zamanda Polonya’da ilk olma özelliğini taşıyor. Müşterilerinin kusursuz bir şekilde şekerleme yapması için onların dokunma, görme, koklama ve işitme duyularına hitap edecek şekilde dizayn edilmiş. İnsanı dinlendirmeye yardımcı olan yeşilin tonlarında dekore edilen kafede müşteriler gevşemenin ilk adımı olarak ayakkabılarını çıkarıyor. Çim halı kaplı kafede yalınayak gezen müşteriler daha sonra kişiye sarmalanma hissi veren tavana asılmış hamaklara uzanıyor. Sakinleştirici müzik eşliğinde hamaklarda uzanan müşterilerin uykuya dalmasını kolaylaştırmak için havalandırma ve koku uzmanlarıyla yapılan görüşmeler doğrultusunda geliştirilmiş özel havalandırma sistemi devreye sokuluyor. Oksijeni bol, biraz nemlendirilmiş ve orman kokusunun hissedilebildiği havalandırma neticesinde kişi kolayca uykuya dalıyor ve “şekerleme seansının” sonunda dinlenmiş bir şekilde uyanıyor.

Kafenin sahibi, aynı zamanda iç mimar olan Magdalena Filcek, kafenin günümüz toplumunun gereksinimlerine bir cevap olarak ortaya çıktığını söyledi. “Genellikle kapasitemizin üzerinde çalışıyoruz. Aşırı derecede yorgun, bitkin vaziyetteyiz, hiçbir şeye zamanımız yok, doğru düzgün uyumaya bile. Bu da bizim hem fizyolojik hem de psikolojik sağlığımıza etki ediyor. İşte bizler bu gibi durumlarda organizmamıza balansını bulmasında yardımcı olmalıyız” diyen Magdalena Filcek, gün içinde yapılan kısa şekerlemelerin bağışıklık sistemin yenilenmesine yardımcı olduğunu belirtti.

Web: VinciPowerNap.pl
Adres: VINCI FIT ART , Wrocław, Sukiennice 1/2/5

Kaynak: internethaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir