Polonya’da Paskalya Tatili Dönüşü: 23 ölü, 303 yaralı, 238 kaza!

Dünya’nın çoğu ülkesinde olduğu gibi Polonya’da da tatil dönüşlerinde yaşanan trafik kazalarında büyük kayıplar yaşanıyor. Bu Paskalya Bayramı’nda da Polonyalılar ciddi kazalara şahit oldular…

Diğer Hristiyan ülkelerde olduğu gibi Polonya’da da geçtiğimiz hafta sonu Paskalya Bayramı kutlandı. Gelenek ve Polonya adetlerine göre kasaba ya da köylerine giderek aile büyükleriyle bayramı geçiren Polonyalılar, tatil sonrasında yerleşim yerlerine dönüş sırasında onlarcası trafik kazası geçirdi.

Polonya’da Paskalya Tatili Dönüşü: 23 ölü, 303 yaralı, 238 kaza!

Her yıl benzer haberlerle sizlerleyiz, ne yazık ki. Geçen sene de yine bu zamanlarda yaşanan trafik kazalarında 35 ölü, 379 yaralı ve 292 yol kazasının olduğunu paylaşmıştık. Ne yazık ki bu sene de durum çok farklı değil. Keza, 23 kişi hayatını kaybetti, 303 kişi yaralandı.. Toplamda 238 trafik kazası meydana geldi…

1151 alkollü sürücü tespit edildi…

Üzücü ölüm ve yaralanmaların yanı sıra, bir de tüm ülke genelinde polis kontrollerinde 1151 sürücü, alkollü araç kullanırken yakalandı.

Başta da belirttiğimiz gibi, her bayramda Polonyalılar geleneksel olarak ailelerini ziyarete gider. Ne yazık ki her bayram dönüşünde de kaza haberlerini paylaşmak zorunda kalıyoruz.

Kaynak: Polonyadan Muhabbirleri ve THENEWS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir