Polonya’daki Kırım Tatar tatil köyünde büyük yangın!

Tatarska Jurta adı verilen tatil köyünün Polonya’nın en önemli kırsal turizm hizmeti veren merkezlerinden biri olduğu belirtiliyor. Tatil köyünün Polanya’nın Krusznıany köyünde olduğu bildirildi. 

 

 

Polonya’daki Kırım Tatar tatil köyünün faaliyetleri sadece turizmle sınırlı değildi. Aynı zamanda Kırım Tatar yemekleri, bahar aylarında düzenlenen tepreş ve nevruz şenliklerinin yanı sıra

Polonya’da yaşayan insanlara Kırım Tatar Kültürü’nün de tanıtıldığı çok yönlü bir merkez olduğu biliniyordu.  Yanan ve kül olan kısımda Kırım Tatar müzesinin de tamamen kullanılmaz hale geldiği kaydedildi. Kırım Tatar tatil köyünün işletme görevini Cennet Bogdanoviç üstlenmişti.

YANGIN, POLONYA BASININDA GENİŞ YER BULDU

Polonya basınında yer alan bilgilere göre 30 Nisan Pazartesi gece saat 23.00 sularında başlayan yangına çok sayıda itfaiye ekibi müdahale etti. Binanın ahşap olmasından dolayı yangının kısa sürede tüm binayı sardığı bildirildi. Esen sert rüzgarın da binada çıkan yangının kontrol altına alınmasını güçleştirdiği aktarılırken çıkan yangını söndürmeye gelen itfaiye ekiplerinin içerideki misafirleri güvenli bir şekilde dışarıya çıkardığı bildirildi.

Kaynak: QHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir