Polonya’da Türkiye Festivali Düzenleniyor!

Polonya’nın 100. bağımsızlık yıldönümünde Varşova’da Türkiye rüzgarı esecek. Geçen yıl Moskova’da gerçekleştirilen Türkiye Festivali, bu yıl Varşova’da bizlerle olacak!

100’ün üzerinde sanatçının Türkiye’nin değerlerini sergileyeceği festival, Polonya’da büyük bir tanıtım çalışmasına sahne olacak.

Türkiye Festivali, Polonya’nın Varşova şehrinde yer alan Bulwar Karski‘de organize edilecek. 8 – 9 – 10 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılması planlanan bu festivalde Türkiye’nin kültürel değerleri ve turizm zenginlikleri gözler önüne serilecek.Üç gün Polonya halkı ile buluşacaklar

Bu sene Polonya’da ilki gerçekleştirilecek olan festival, Türkiye’nin tanıtımına büyük bir katkı sağlayacak. Konserler, gösteriler, gastronomi sunumları ve kültürel sunumların yapılacağı Türkiye Festivali, üç gün boyunca Polonya halkı ile buluşacak. Türkiye Festivali, ülkemizin kültürel değerlerinin ve destinasyonlarının tanıtımı dışında Türk misafirperverliğini de Polonya’ya taşıyacak.


Varşova şehrinde gerçekleştirilecek olan Türkiye Festivali ile ilgili olarak açıklama yapan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, 100. bağımsızlık yılını kutlayan Polonya’ya tanıtım çıkarması yapacaklarını söyledi. Türkiye Festivali’nin Türkiye turizmi için önemli bir tanıtım çalışması olacağını belirten Ayık, “Türkiye turizminin Avrupa’da daha iyi bir konuma gelebilmesi için dikkat çeken pazarların geliştirilmesi gerekiyor. Son yılların yükselen ve ümit veren pazarlarından biri de Polonya. Haziran ayında yapacağımız Türkiye Festivali ile Moskova’da yakaladığımız başarıyı Varşova’da da yakalayacağız” dedi.

Kaynak: Turizm Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir