Yeni tip Türk ehliyetinin Polonya’da çevirisinde sınav yok mu?

Geçtiğimiz haftalarda Türk ehliyetini verip Polonya ehliyeti alma döneminde SINAV sisteminin geldiğini duyurmuştuk. En son görüştüğümüz yetkililer, ŞİMDİLİK yeni tip Türkiye ehliyetlerini sınavsız değiştirebildiklerini belirtiyor.
Polonya’da Türk Ehliyeti Değişiminde Sınav Şartı KESİNLEŞTİ!‘ başlığıyla paylaştığımız haber, 1-2 günde binlerce kişi tarafından okundu ve paylaşıldı. Tabi ki ardından yüzlerce de soru aldık. Bizler de araştırmaya devam ettik. Birkaç sonuçla karşılaştık, sizlerle paylaşmak istedik.

Yetkililerin yaptığı açıklama, şimdilik YENİ TİP TÜRKİYE SÜRÜCÜ BELGESİ ile ilgili bir değişiklik olmadığı ve sınav istenmediği yönünde.

Bu konuda da tecrübeleri olan takipçilerimiz varsa, lütfen yorumlarda bizimle paylaşın. Varşova’da bu şekilde durum. Başka eyalet ve şehirlerde yeni tip ehliyetlerde de sınav isteniyorsa, durum oldukça karışık demektir.4 Comments on “Yeni tip Türk ehliyetinin Polonya’da çevirisinde sınav yok mu?”

  1. Merhabalar, eski tip ehliyete sahibim ve sınava tabi tutulacağım söylendi. Bu doğru mudur?

  2. selam hollandada oturuyorum.
    türk ehliyetim var D klas
    yeni tip
    polonyaya gelsem ehliyeti değiştirmek için oturum yada başka şartlar varmı. size misafir olarak gelsem ve ehliyetimi değiştirsem olurmu

  3. Merhama. Maalesef. Polonya’da oturum ve ikametgah şart, ehliyet değişimi için. Teşekkürler.

  4. Hangi şehir ve eyalette olduğunuza göre değişiyor. Ancak evet, yavaş yavaş heryerde geçerli olmaya başladı bu durum. Eski tip ehliyet sahipleri, teori sınavına girmeli deniyor. Polonyadan.com ekibinden de o şekilde ehliyet değiştiren arkadaşlar oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir