Black Friday – Polonya’da gerçekten indirim var mı? Yoksa hikaye mi?

Amerika Birleşik Devletleri’nde yıllardır uygulanan ve yeni yeni Avrupa’ya gelen indirim akımı Black Friday, haliyle Polonya’da da kampanyalarla bizleri karşılıyor. Peki gerçek anlamda indirimler görecek miyiz? Yoksa sıradan kampanyalar mı?

Türkiye’de de birkaç yıldır bu tarz kampanyalar var. Tek farkı, bu yıl kampanyaların ismi değişti. ‘Black Friday‘ yani ‘Kara Cuma‘ denilmesinden hoşlanılmadığı için, müşteri kitlesine göre ‘Şahane Cuma‘, ‘Efsane Cuma‘, ‘Efsane Günler‘ ‘Şahane Haftasonu‘ gibi isimlerle kampanyalar yapılmaya başlandı.Polonya‘da hem ‘Czarny Piątek‘ hem de ‘Black Friday‘ olarak yapılan kampanyalar, bu yıl daha farklı boyutlar kazandı. Alışveriş merkezleri ve markaların büyük bir çoğunluğu, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sadece Cuma ile sınırlı kalmayıp, tüm haftasonunu indirimlerle geçireceğini ilan etti.

Teknoloji, kozmetik, tekstil ve nice binbir çeşit mağazada indirimler bizleri bekliyor. Diğer yandan belirtmemiz şart ki, kesinlikle Amerika’daki gibi bir şey beklemeyin. Bizzat orada da Black Friday kampanyalarını tecrübe etme imkanı bulduk. Yüzbinlerce insan mağazalara akın edip televizyon ve bilgisayarları kapışmaya çalışıyorlar. Polonya’da bu tarz birşey çok beklenemez, şimdilik. Ama bambaşka bir yandan, elbette iyi indirimler de yakalayabilirsiniz, Polonya şartlarına göre. Özellikle tekstil ve teknoloji mağazalarında, gerçekten güzel indirimler bulabilirsiniz.

Bu yıl 23 Kasım 2018 Cuma gününe denk gelen kampanyalar, başta da belirttiğimiz gibi tüm hafta sonu devam edecek gibi duruyor.Tüm kampanyalara nasıl ulaşırız?

Polonya’daki Black Friday kampanyaların hepsini birden birkaç siteden takip edebilirsiniz. Bu sitelerden biri de black-friday.pl – biz tüm indirimleri bu siteden gördük ve inceledik.

İşte böyle.. İyice inceleyip alışverişe çıkabilirsiniz. Diğer yandan alışveriş merkezlerinin Cuma’dan Pazartesi akşamına kadar oldukça yoğun olacağını da hatırlatalım. İnternetten de birçok indirimden faydalanabileceğinizi unutmayın.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir