Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı Polonya’da!

Polonya, Aralık ayında Katowice şehrinde düzenlenecek olan Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı için hazırlıklara devam ediyor.

Yaklaşık 200 ülkeden 30,000’i aşkın bilim insanı, işadamları, iş kadınları, politikacı, diplomatların katılması beklenen 24. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (COP24 olarak bilinir), Polonya için de büyük önem arz eden bir etkinlik.

Geleceğimizin ve gelecek kuşakların gezegeni için hepimizin sorumlulukları var. Bu gündemle bir araya gelecek binlerce insan, Polonya’da buluşmuş olacak.

2-14 Aralık 2018 tarihlerinde Polonya’nın şirin şehirlerinden Katowice’de olacak etkinlik için özel güvenlik önlemleri de alınıyor!

Polonya Sınır Muhafızları‘nın bölgesel bölümlerinden birinin sözcüsü Michał Tokarczyk, “her yolcunun kontrol için durması ve kimliğini göstermesini istenmesi için hazır olması gerekiyor” dedi.

Tokarczyk şunları ekledi: “Memurlar, risk analizine ve diğer ülkelerdeki sınır kontrollerinden elde edilen bilgilere dayanarak yolcuları ve araçları teftiş edecekler. Polonya’yı güvende tutmak bizim önceliğimizdir.

BM iklim sorumlusu Patricia Espinosa, geçtiğimiz yıl Polonya’nın en deneyimli iklim zirvelerinden biri olduğunu ve konferansın iklim koruma seviyelerini artıracağını umduğunu söyledi.

Polonya, şimdiye kadar iki kez Birleşmiş Milletler İklim değişikliği Konferansı‘na ev sahipliği yaptı: 2013’te Varşova’da ve 2008’de Poznań’da.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir