Kraków – Zakopane arası mesafe 1.5 saate düşüyor!

Polonya’nın kültür başkenti Kraków ile tatil kenti Zakopane arasında inşa edilecek hızlı tren projesiyle iki şehir arasındaki mesafe 3 saatten 1.5 saate düşecek.

Ulaştırma Bakanlığı tarafından imzalanan proje ile Kraków, Nowy Sącz ve Zakopane arasında inşa edilecek yeni hızlı tren hattı ile mesafeler oldukça kısalmış olacak.

Hiç Zakopane’ye gittiniz mi? ya da daha önce Kraków’da bulundunuz mu? İkisi de Polonya’da MUTLAKA görmeniz gereken şehirlerdendir. Kış aylarında hem kayak hem de dağ yürüyüşleri yapmak için Zakopane’ye giderken, Kraków’a da sırf tarihinden ve kültüründen dolayı uğramalısınız. Şimdi bu iki şehir arasında hızlı tren projesi geliştiriliyor.

Polonya için son 40 yılın en uzun demiryolu projesi!

Ulaştırma Bakanı Andrzej Adamczyk yaptığı açıklamada bu projenin sadece o bölge için değil, tüm Polonya demiryolu sistemi için büyük önem sahibi olduğunu belirtti. Ayrıca gelecek için de uluslararası demiryolu projeleri için çok büyük bir adım olduğunun altını da çizdi. Diğer bir yandan, Polonya için son 40 yılın en uzun demiryolu projesinin imzasının atıldığını da belirtmekte fayda var.


Yeni havalimanı ile bağlantılı olacak!

Chopin Havalimanı’nın yerini alacak olan ve Varşova‘ya 40 km uzaklıktaki  yeni havalimanı (Central Airport) projesi de bu hat ile bağlantılı olacak.

Yolculuk ne zaman başlıyor?

11 tünel, 20 köprü ve 30 viyadük ile tamamlanacak projenin yatırım değeri 180 Milyon złoty. Bu hattın 2027 yılında hazır olması planlanıyor.

Bekleyip göreceğiz.. Güncellemeler ve haberler geldikçe, sizlerle paylaşacağız.Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir