Polonya’ya Glasgow’dan Altınlarla Döndü!

Salon atletizminin önemli duraklarından biri olan Glasgow, 1-3 Mart tarihlerinde 35. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası için 49 ülkeden 600’ün üzerinde atleti ağırladı. Polonya bir kez daha zirvede yer aldı!

26 altın madalyanın dağıtıldığı organizasyonda Rusya’nın cezalı olduğu son Avrupa şampiyonalarının madalya lideri olan Polonya bir kez daha zirvede yer aldı. Şampiyonanın son yarışı olan kadınlar 4×400 metreyi kazanarak sıralamada ev sahibi Britanya’yı alt eden Lehler, İskoçya’dan toplamda yedi madalya ile ayrıldılar.

Polonya’da 60 metre kadınlarda altın kazanan genç sprinter Ewa Swoboda, salon sezonu boyunca gösterdiği istikrarın karşılığını alırken, erkekler 60 metrenin galibiyeti iki yıl önce gümüş kazanan Slovak Jan Volko’ya gitti. Volko, Avrupa listesinin ikinci sırasında şampiyonaya gelen Emre Zafer Barnes’i 0.01 saniye geride bırakarak mutlu sona ulaştı.

Emre Zafer Barnes’in gümüş madalyası ise, Türkiye’nin Avrupa Salon tarihindeki sekizinci madalyasıydı. 15 sporcuyla gittiği Glasgow’da pek başarılı sonuçlar alamayan Türkiye kafilesi, Barnes sayesinde üst üste altıncı Avrupa Salon organizasyonundan da eli boş dönmemiş oldu. Ancak genel resimde, Emel Dereli’nin 17 metrenin altında kalarak elenmesi, yüksek atlamada en azından final beklenen Alperen Acet’in 2.21’de kalıp son sekizin dışında kalması ve mesafelerdeki kötü dereceler, ay-yıldızlı takımın karnesindeki kırıklardı.

Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik ve Justyna Święty-Ersetic, 4×400 rölesinde altın madalya kazandı. Bu, Glasgow’daki HME’deki yedinci Polonya madalyası. Bu turnuvada ülkemizden oyuncuların yedinci madalyası. Toplamda 5 altın madalya ve iki gümüş madalyamız var.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir