Partnerlerimiz

2010 yılından bu yana Polonya hakkında ne var ne yoksa sizlerle paylaşıyoruz. Elbette bu süreç içerisinde partnerlerimiz de oluyor. Şimdi değerli partnerlerimizi sizlerle paylaşma vakti geldi diye düşünüyoruz!

Varşova’da Lehçe öğrenmek istiyorsanız, irtibat kurabileceğiniz ilk kurstur. Yaklaşık 10 yıldır tanışıyoruz, Edu&More ailesiyle. Gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliriz.
Polonya’nın en modern üniversitelerinden biri olan VIZJA (İngilizce: University of Economics and Human Sciences in Warsaw), büyük partnerlerimiz arasındadır. Modernliği ve kalitesinin yanı sıra, aynı zamanda Polonya’nın en ekonomik üniversitelerinden biri olma özelliğine sahiptir. Lisans ve Yüksek Lisans programlarının yanında İngilizce Hazırlık Okulu ile de hizmet veriyor. Kayıt olmayı düşünürseniz, İLETİŞİM sayfamızdan bize yazabilirsiniz.
İstanbul Polonyalılar Derneği (Stowarzyszenie Polonii w Stambule), Türkiye’de yaşayan Polonyalılar tarafından kurulmuş ve her iki ülke arasında köprü olan kaliteli ve gönüllü derneklerden biri. Elimizden geldiğince karşılıklı bilgi alışverişinde ve aynı zamanda ortak projelerde bulunmaya çalışmaktayız.
İstanbul Polonyalılar Derneği (Stowarzyszenie Polonii w Stambule) tarafından faaliyette olan Lehistan Sokağı, Türkiye’de çıkarılan bir gazete. Özelliği ise, Lehçe dilinde olması. Yani Türkiye’de yaşayan Polonyalıları birebir ilgilendiren içerikleri, dünyanın binbir şehrinde yaşayan ve Türkiye ile Polonya arasındaki ilişkilere meraklı olan Polonyalıları hedefleyen bir gazete. Ayrıca biz de Türkçe sayfalarında elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Polonya’ya okumak istiyorsanız, Think Poland ile iletişime geçebilirsiniz. Üstelik bizim referansımızla gittiğinizde özel indirimler alacağınızı da hatırlatalım. 2010 yılında kurulan şirket, her yıl yaklaşık 30 ülkeden uluslararası öğrencileri Polonya’daki okullara kayıt ediyor.
Alanya Polonya Kültür ve Dostluk Derneği (Polskie Stowarzyszenie Kultury i Przyjaźni w Alanyi), Polonya ile Alanya arasındaki ilişkileri güçlendirme amacıyla projeler geliştirip ve etkinlikler düzenlemektedir. Bizler de karşılıklı bilgi, fikir ve network alışverişleriyle bu güce ortak olmaya çalışıyoruz. Hem Alanya hem de tüm Türkiye’de yaşayan Polonyalılar için de kaliteli bir bilgi ve haber portalı olduklarını söyleyebiliriz.
Gospoda 1882 Pansiyon ve Çay Bahçesi (pensjonat i herbaciarnia), İstanbul’un hemen yanı başındaki Polonezköy’de bulunan şahane bir motel, pansiyon ve çay bahçesidir.  Gospoda Pansiyon, Polonya’yı Türkiye’de tam anlamıyla yaşayabileceğiniz bir mekan. Türkiye’de yaşayan ve Adampol yani Polonezköy‘de doğmuş olan beşinci kuşak Polonyalı Agnes Modlinska‘nın pansiyonunda kesinlikle doğa ile huzura kavuşacağınıza inanın. Kalacak vaktiniz yoksa, pierogi ve çay için de uğrayabilirsiniz.
Tur-Tur Blog, Yıllardır Alanya’da yaşayan Polonyalı Agata’nın Lehçe dilindeki sitesidir. Türkiye ile ilgili çokça bilgiye de ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca Agata’nın bir de YouTube kanalı var. Onu da takip etmelisiniz.