Buzlanmaya dikkat! Şubat Soğuğu kapıda!

Geçen haftaki kar yağışından sonra özellikle geceleri düşen hava sıcaklığı, buzlanmalara neden oluyor!

Ciddi tehlikelere yol açan buzlanmalar hem yayaları hem de trafiği tehdit ediyor. Biryandan da soğuk ve ayazın birleşmesi bizleri ellerimizi cebimize koymamıza mecbur kılıyor. Lakin buzlanmada en tehlikeli faktör de budur! Lütfen eldiven, bere ve atkılarımızı unutmayalım!

Sıcaklar yanıltmasın!
Bir haftadan fazla bir süre için çok soğuk hissetmedik ve kar yağışıyla ayazın da yokluğu bizi yanılmaya sürüklemiş olabilir. Şubat ayı henüz geliyor ve Polonya Şubat ayında sıcak olamaz! Ki son haftada gördüğümüz kar yağışı ve ciddi ısı düşüşü de bu kanıyı desteklemektedir. Lütfen güneşe aldanmayalım ve sıkı giyinelim…

Hava Durumları ne diyor?
Önümüzdeki haftadan itibaren zaman zaman kar yağışları olacak. Kar yağışının olmadığı zamanda da yine soğuklar hissedilecek. Şubat soğuğu kapıda!

Sözün özü; kendinize çooook dikkat edin. Bu zamanlar Polonya’ya yeni gelecek arkadaşları da şimdiden uyarıyorum!

Görüşmek üzere…

Kalın sağlıcakla…

Buzlanmaya dikkat! Şubat Soğuğu kapıda!” için 2 yorum

 1. Avatar
  bia

  Selam;

  Siteniz yakın zamanda Polonya’ya gidecek biri olarak benim için çok yararlı oldu.Bu nedenle harcadığınız emek için teşekkür ederim. Ben bir hafta içinde Bialystok’ta olacağım ve en az yaz ortasına kadar orada kalacağım. Yıllık hava değişimini bilmediğimden bu konuda biraz bilgi verirseniz çok memnun olurum.

 2. Said MURAT
  Said MURAT Yazar

  Merhabalar.
  Oncelikle polonyadan.com’un yararli oldugunu duymak ve ihtiyacinizi karsiladigini ogrenmek bizleri gercekten cok memnun etti. Ben tesekkur ederim!
  Havalarin en guzel oldugu zamanlarda geliyorsunuz diyebilirim. Mart ayinin sonuna kadar biraz siddetli kis yasanabiliyor. Ama Mart sonundan sonra gunes artik arkadasimiz olur ve Nisan ayi itibariyle de sicaklik ciddi oranda kendini gosterir. Mayis ve Haziran aylarinda t-shirt ve kisa pantolonlarla(short) disari cikabiliyorsunuz diyebilirim. Ben Varsova’da yasiyorum. Ancak Białystok’un da ortalama ayni hava sartlarina sahip oldugunu biliyoruz.
  Tekrar tesekkur ediyorum. Sorularinizi yine http://forum.polonyadan.com adresinden de sorabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir