THY Varşova-Ankara seferlerine ne zaman başlıyor?

Günde 2 kez Polonya’nın Başkenti Varşova’dan İstanbul’a uçak seferi var. Bir tanesi Polonya’nın havayolu şirketi LOT diğeri ise THY! Lakin Ankara’ya herhangi bir sefer yok!

Türk Hava Yolları(THY)‘nın İstanbul üzerinden sefer yapmadığı nadir nokta kaldı dünyada. Lakin Ankara ile Varşova arasında uçak seferi yok! Varşova’dan Ankara’ya gitmek isteyenler birkaç yol izlemek zorunda ve tabii ki bu yolların hepsinde aktarma yapmak zorunlu! Ya Berlin üzerinden ya da İstanbul üzerinden aktarmalı olarak gidilebiliyor Ankara’ya. Peki neden Polonya’dan Ankara’ya direkt uçak seferleri yok? Sonuçta Türkiye’nin başkenti ve eminiz ki uçak seferleri hiiiiç boş olmayacaktır. Hatta bilet satışlarında artış dahi olur. Ama nedense ne Türk Hava Yolları ne de Lot Hava Yolları Polonya ile Türkiye arasında çok alternatif tanımıyor bize.

Biz Polonya’da yaşasak da, İstanbul’a gidip geliyoruz. Bir evimiz de orada. Ama Ankara’ya gitmesi gereken o kadar çok kişi tanıyoruz ki, aktarma yapıyor ve rezillik çekiyorlar. Halbuki Berlin-Ankara seferleri olduğu gibi Varşova-Ankara uçak seferleri de olmalı.

Aslına bakarsanız, eminim ki Türk Hava Yolları yakın zamanda bu işe de el atacak ve çözümleyecektir. Belki de diplomatik aşılması gereken sorunlar vardır. Bilemeyiz. Ama THY’nin yaptıklarını ve hizmetlerini kesinlikle takdir ediyoruz.

Sözün özü; Varşova-Ankara seferlerini bekliyoruz…

Kalın sağlıcakla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir