‘Danışmanlık Şirketleri Öcüdür!’ DEMEDİK Kİ!

Geçenlerde ekipce Türkiye’deydik ve ciddi yoğunluk nedeniyle maillerimize bazen bakamıyor, baksak  da cevap yazacak vakit bulamıyorduk. O sıralarda eğitim danışmanlık şirketleri hakkında onlarca mail aldık. Ancak bu maillerden anlaşılıyor ki, Aralık ayında yazmış olduğum “Hangi yol tercih edilmeli: Bireysel kayıt mı, Eğitim Danışmanlık Şirketleri mi?” başlıklı yazı bazı ziyaretçilerimiz tarafından yanlış anlaşılmış.

Bahsettiğim yazıya tekrar göz atacak olursanız, orada danışmanlık şirketlerinin doğru seçimi hakkında tüyolar vermeye çalıştım. Nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsetmiştim. “Danışmanlık şirketleriyle gelmeyin!” demedim!!!

Maillere gelince… Bize gelen bazı maillerde ‘Tamam anladık, danışmanlık şirketi ile gelmemizi istemiyorsunuz ve tavsiye etmiyorsunuz. Peki nasıl gelmeliyiz? Bireysel kayıt nasıl yapılır?‘ Sizce de çok ilginç değil mi? Danışmanlık şirketlerinin çoğunun ‘dolandırıcı‘ olduğu aşikardır! Ve ben de size ‘dolandırıcı olan’ ile olmayan arasındaki farkı nasıl anlayacağınız konusunda bir şeyler bahsettim o yazımda. Her yıl Polonya’ya yüzlerce Türk geliyor. Ve bunların çoğunluğu danışmanlık şirketleri aracılığıyla geliyor. Kimileri ‘tüh keşke‘ diyor. Kimileri ise hayatından memnun bir şekilde eğitimine devam ediyor.

Size o yazımda bahsetmek istediğim sadece bu iki şirketler arasında fark idi! Ki öyle kaliteli danışmanlık şirketleri var ki, Polonya’da ofisleri de vardır, vergilerini de öderler, Polonya’ya geldiğiniz zaman size eşlik de ederler… Bu şirketleri çöpe mi atalım? Neden ki? Polonyadan.COM bir danışmanlık şirketi değil. Bunu zaten biliyorsunuz. Polonya hakkında ücretsiz bilgi ve tecrübe paylaşımı yapıyoruz, ekip olarak. Altını çiziyorum, ÜCRETSİZ!

Sözün özü; dediğim gibi, danışmanlık şirketleri hakkında ‘dolandırıcılar’ diye bir laf dolaşıyor sanırım. Maillerime de yansımış bu. Aldığım maillerde öyle acıklı hikayeler var ki… Ama bahsi geçen yazımı daha dikkatli olursanız, danışmanlık şirketi seçimi hakkında tüyolar göreceksiniz. Bu tür mailler devam ederse, bu konuda daha açık bir yazı yazmamız gerekiyor demektir…

İlginiz için, ciddi kalpten-yürekten ilginiz için Çok Teşekkürler… Polonyadan.COM asla ücretli olmayacaktır ve sürekli güncellenmeye, yenilenmeye devam edecektir! Siz değerli ziyaretçilerimiz için!

Görüşmek üzere…
Kalın sağlıcakla..

‘Danışmanlık Şirketleri Öcüdür!’ DEMEDİK Kİ!” için 6 yorum

 1. Avatar
  Semih

  İzmir’de güvenilir bir danışmanlık şirketi biliyor musunuz? Dediğiniz gibi Polonya’da ofisi olan,vergisini veren,her işini temiz,kayıtlı yapan? Sizin bildiğiniz veya arkadaşlarınız arasından İzmir’den gelen varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 2. Pingback: Polonya'dan… » Polonya’da Üniversitelerde kontenjanlar doluyor!

 3. Avatar
  Onur Keskin

  Polonya da okumak istiyorum. Hangi firma ile gidebilirim? Sağlam olacak ama.. Vereceğiniz Bilgiler İçin Teşekkür Ediyorum..

 4. Avatar
  Onur

  Polonya’da tıp okumak istiyorum Türkiye’de hangi firmalarla görüşmeliyim tavsiyeniz için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir