Otobüs şoförleri çıldırmış olmalı!


Geçenlerde küçük bir kaza geçirdiğimden bahsetmiştim. Otobüs şoförünün kabahatini tüm yolcular olarak yara-berelerle ödedik. Ama tek ‘deli’ şoför o adam değil ne yazık ki!

Türkiye’de uzun zamandır toplu taşıma araçlarını kullanmıyorum ve haliyle bir karşılaştırma yapamam. Ama şunu belirmek gerekir ki, Polonya’da şoförler araç kullanırken ‘yolcu’ taşıdıklarını unutuyorlar! Öyle hızla viraj alıyorlar ve koca aracı uçururcasına öyle kullanıyorlar ki, benim o kazadan hafif sıyrıklarla atlatmam büyük bir şans kesinlikle!

En eski tarihi otobüste olsa, en yenisi de olsa, arkadaş hız rekoru kırmaya çalışıyor. Otobüs duraklarına öyle hızlı giriyorlar ki, bi araç yanlışlıkla yola çıksa, ya ezip geçeceğiz ya da biz takla atacağız!

Bu adamlara birinin dur demesi gerekiyor. Onlarca otobüs şoförü gördüm böyle ‘delicesine ve ölümüne’ kullanan ve arkasındaki insanları ‘hiç’ olarak gören…

Bir de çok ilginç olan, eski ve hurda otobüslerin şoförleri daha deli! Son bindiğimde bir o tarafta bir bu tarafta bulunca kendimi, ‘külüstür’ otobüsün içinde, Maalesef şoföre karşı ‘çok nazik’ şeyler söylemek zorunda kaldım!

Ama çözüm bulacağım!
Bundan böyle otobüslerin numaralarını not alıyorum. Toplu taşıma işletmeciliği genel müdürlüğünün irtibat adreslerini öğrendim. Şikayet etmek şart! Olmadı emniyete de gidicem artık! Katil olmaları an meseleleri bu şoförlerin, bu hızla devam ederlerde gayet mümkün bu!

Uyarı!
Otobüslerde boş koltuk bulduğunuzda oturunuz. Ne olur ne olmaz…

Neyse, kendinize dikkat edin…

Kalın sağlıcakla…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir