İki muhabbet mi edeceksiniz? Pergamin! ;) @Kraków

Kraków gezimiz 5 gün sürdü ve her gün yeni yerler gördük, yazıp çizmek için yeni konular keşfetmiş olduk. Bunlardan biri de arkadaşlarınızla iki muhabbet edebileceğiniz mekan, Pergamin…

Nezih bir gençlik cafesi diyebilirim. Normalde asitli içecek içmeyen biriyim lakin taze sıkılmış portakal suyu göremediğim için kola içmek zorunda kaldığım bi yer aslında. Ortam gayet güzeldi. Serseri tipli insanların gelmemesi bir avantaj oldu artık. Pergamin de öyle bir yer…

Bazı bölümlerinde sigaranın da serbest olduğu cafede içki menüsü de var. Lakin alkolsüz içecekler seçenekleri de gayet geniş görülüyor. Taze sıkılmış portakal suyu yok sanırım ama normal meyve suyu çeşitlerini bulabilirsiniz.

Gayet güler yüzlü bir hizmet var diyebilirim. Birkaç arkadaş muhabbet etmeye ya da iki arkadaş kafa dinlemeye gidebilirsiniz, gayet sakin bir mekan.

Ancak…
Mekan biraz karanlık ve iç boğucu gelebilir. Bazen öyle mekanlar da iyi oluyor ama siyah oranı biraz yüksek geldi bana. Giriş biraz Bar yapısıyla düzenlenmiş gibi ama normal bildiğimiz çay bahçelerinin biraz daha modern hali diyebilirim.

Nerede Pergamin?
ul. Bracka 3-5, 31-005, Kraków
http://www.pergamin.pl

Şimdilik bu kadar…

Görüşmek üzere…

Kalın sağlıcakla…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir