Yaz aylarında bi başkadır Stare Miasto @Varşova


Varşova
’da mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında gelir burası. Lehçe ismi ile Stare Miasto, Türkçesiyle Eski Şehir. Yaz aylarında ise bir başkadır Stare Miasto.

Her yıl yüzbinlerce turiste ev sahipliği yapan Stare Miasto’yu kesinlikle görmeniz gerekiyor.

Meydanın tam orta yerinde ve çevrelerinde her noktada ‘açık hava’ cafe görebilirsiniz. Hem Cafe hem Restaurant tarzı mekanlarda ister içeçek menüsüne isterseniz yiyecek menüsüne gözatabilirsiniz. Bugün oradaydık. Mayıs ayının kavurucu sıcağını hissettik bugün. Ve inanın kapalı yerlerde duramıyor insan. O halde açık hava cafe’leri gayet mantıklı geliyor.

Meydan’dan eski şehrin gerçek merkezine giden yolda dondurmacılar göreceksiniz. Yaz sıcağında iyi gider 🙂

Hediyelik eşya alabileceğiniz dükkanlara da yine merkeze giderken görmeniz mümkün.

Ayrıca İstanbullular iyi bilir, çiçekci ablalar bırakmazdı yakamızı. Çiçekci ablalar burada da var. Sadece sessiz sakin otururlar ve öyle satarlar çiçeklerini. Peşinizde koşmuyorlar, merak etmeyin yani 🙂

Turistlerin sürekli uğrak yeri olduğu için de, dövizciler unutulmamış tabi ki. Ama mümkün oldukça dövizlerinizi şehir merkezinde bozdurmaya çalışın. Çünkü sizin de tahmin edebileceğiniz gibi turistik mekanlarda değer kaybınız olabilir(havaalanları da aynı şekilde).

Yaz aylarında o güzel sıcaklığıyla, güzel havasıyla, cıvıl cıvıl insan sesleriyle, tarihi özel kokusuyla, sizi sizden alan mimarisiyle, bir başkadır Stare Miasto… Bir başkadır Varşova

Görüşmek üzere…

Kalın sağlıcakla…

[cincopa AsCAqnaWb-Xz]

Yaz aylarında bi başkadır Stare Miasto @Varşova” için 4 yorum

  1. Pingback: Polonya'dan… » Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL Polonya’daydı!

  2. Avatar
    Ilkben

    Varsova yazin tabi ki cok hos.Ama ben ozellikle kisin Varsovada dolasmaktan zevk aliyorum.O kadar guzel bir sehir ki parklari,muzeleri ve sokaklari bana huzur veriyor.Polonya bambaska bir cennet.

  3. Pingback: Noel için süslemeler başladı: Polonya ışıl ışıl! – Polonya'dan…

  4. Pingback: Varşova Eski Şehir’de Yeni Yıl için Market hazır! – Polonya'dan…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir