Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül Polonya’ya geliyor!

Dünyanın onlarca ülkesine ziyaretlerde bulunan ve Türkiye’nin tüm dünya ülkeleriyle ilişkilerini sağlamlaştıran adımlar atmakta olan Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, Polonya’ya geliyor!

Avrupa Birliği’nin dönem başkanlığı sırasının Polonya’ya geçecek olmasından dolayı bu Resmi ziyaret iki ülke için de ciddi önem arz ediyor. Hem Avrupa Birliği üyelik süreci devam eden Türkiye için hem de dünyanın son 5 yılda en çok gelişen ülkeleri arasında bulunan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın ziyareti ile de Polonya için önemli bir adım. Daha önce Polonya Başbakanı Donald Tusk’nın Türkiye’ye yaptığı ziyaret de olumlu geçmişti. Cumhurbaşkanı Gül’den sonra da önümüzdeki sene Başbakan Sayın Erdoğan’ı Polonya’ya bekliyoruz.

7 Haziran’da Varşova’ya gelecek olan Gül, öncelikle Resmi ziyaretlerini gerçekleştirecek. Sonrasında da özel programına devam edecek olan Cumhurbaşkanımızın planı yoğunluğundan dolayı tam olarak da bilinmiyor. Lakin eğer vakit bulabilirse, Türklerle de biraraya gelebileceğini düşünüyoruz. Keza Varşova’da Türk nüfusunun bir hayli fazla olduğunu da biliyoruz.

Aynı zamanda Dış İşleri Bakanlığı’na bağlı Yunus Emre Enstitüsü’nü de ziyaret etmesi beklenen Sayın Gül’ün Polonya ziyareti Türkiye hayranı Polonyalılar için büyük önem arz ediyor.

Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül Varşova’ya geldiğinde biz de Polonyadan.COM ekibi olarak yakınında olmaya çalışacağız. Eğer başarabilirsek, sizler için fotoğraf ve videolar çekmeyi düşünüyoruz.

Görüşmek Üzere…

Kalın sağlıcakla..

 

Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül Polonya’ya geliyor!” için 2 yorum

 1. Avatar
  Özgür

  Güzel Bir Gelişme 🙂
  Ben bu sene kaçıracağım 🙂 Umarım seneye beraber karşılarız :):)
  bu arada Dönem Başkanlığı yapıyor olmasından kaynaklı avrupa birliği uyum sürecinde ciddi ve olumlu temaslar kurulabilir..bence ilişkileri iyi tutmak gerek 🙂

 2. Said MURAT
  Said MURAT Yazar

  Kesinlikle yorumunuza katiliyorum. 🙂 Birbirini seven iki ulke diyebilirim zaten. Bu ziyaretle birlikte de olumlu adimlar atilmis olacaktir. Yorumunuz icin Tesekkurler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir