Lüks ve lezzetin buluştuğu adres: Pizza Hut…

Bugün öğlen küçük bir toplantım vardı. Sonrasında ise alışverişe çıktım. İnsanoğlu haliyle acıkıyor. Bir süredir uğramadığım bir yer aklıma geldi ve hemen pusulamı oraya çevirdim: Pizza Hut.

Daha önce de pizza restaurantlarıyla ilgili yazılarımızı okumuşsunuzdur. Pizza Marzano mesela bunlardan biriydi. Ve kesinlikle onun kalitesi de bir başkaydı. Lakin Pizza Hut’ı da ne kadar özlemişim anlatamam.

Servis kalitesi…
Sizin için dört dönen garsonlardan gayet memnun kalacasınız. Öncelikle menü için dil soruyorlar. İngilizce demeniz halinde, sizinle İngilizce bilen garsonlar ilgilenmeye başlıyor. Ve servisin ne kadar kaliteli olduğunu da daha buradan anlamaya başlıyoruz.

Lüks restaurant…
Restaurant gayet lüks. Polonya’daki Pizza Hut’lar ile Türkiye’dekiler arasında biraz fark sezdim. Türkiye’de aşırı ucuz ve sınırsız pizzacılar dediğinizde aklınıza Pizza Hut gelebilir. Ama Polonya’da durum öyle değil. Gerçekten lüks malzemelerle dizayn edilmiş bir restaurant burası. Müşteriler de gayet kaliteli insanlar diyebilirim.

Hızlı servis…
Kaliteli servisin yanında bir de bu servisin hızlı olması sizi şaşırtacaktır. Menünün hemen gelmesi, sonrasında istediklerinizin hızlıca hazırlanarak servis edilmesi oldukça hoş. Çalışan sayısının gayet yeterli olması ve işlerinin iyi yapıyor olmaları servisin hızlı olmasıyla doğru orantılı diye düşünüyorum.

Ne tavsiye ediyoruz?
Editörlerimizinden Ahmad Milazi’nin bir Pizza Hut delisi olduğunu da öğrenmiş bulunmaktayız. Menü içeriklerini ezbere biliyor diyebilirim. Ahmad’in iki önemli tavsiyesi var: ‘Quattro Formaggi’ ve ‘Marrakesz’.  Ben Pizza Hut ‘da Vejeteryan(Wegetariańska) tavsiye ediyorum kesinlikle. Kesinlikle sebzeleri öyle güzel hissediyorsunuz ki damağınızda, bakın yine canım çekti işte 🙂

Soğuk Çayı denemelisiniz!
Pizza Hut’larda Nestea ya da Ice Tea markaları bulunmuyor. Kendileri mutfaklarında özel hazırladıkları ‘soğuk çay’ servisi yapıyorlar. Yine ‘Ice Tea’ diyoruz. Ama mutfaktan hazır olarak gelen bu lezzeti tatmalısınız mutlaka. Soğuk çay servisinin sınırsız olması da başka bir güzellik. 🙂

Peki nerede Pizza Hut?
Onu da Pizza Hut web sitesinden öğrenebilirsiniz: http://www.pizzahut.pl/Dostawa,6.html?no_cache=1

Bir yazımızın daha sonuna geldik. Hepinize şimdiden afiyet olsun. 🙂

Kalın sağlıcakla…

Görüşmek üzere…

 

Lüks ve lezzetin buluştuğu adres: Pizza Hut…” için 2 yorum

  1. Pingback: Pizzanız kapınızda: PizzaPortal.PL! | Polonya'dan...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir