Varşova Chopin Havaalanı, Euro 2012’ye hazır!

Polonya’nın en lüks ve rahat havalimanı Varşova Chopin Havaalanı(Lotnisko Chopina w Warszawie), Euro 2012 için tamamen hazır. Şehir merkezine hızlı ulaşımın da çözülmesiyle artık binlerce ziyaretçiyi kaldırabilecek kapasiteye ulaşmış oldu.

Yolcular için açılan cafe, restaurant ve alışveriş merkezleriyle de hizmet kalitesini artıran Varşova Chopin Havaalanı, Varşova şehir merkezine tek bir otobüs ile 20 dakikada gidilebilecek kadar yakın artık. Havaalanı ve şehir merkezi arasındaki ulaşım yolunun restore edilmesi ve düzenlenmesi de gayet hoş ve sağlıklı oldu.

Güvenlik önlemleri de artırılan Havaalanında yolcuların güven içerisinde kontrolden geçmesi sağlanıyor.

Özel dış tasarımıyla da dikkatleri çeken Chopin Havaalanının turistler için özel olarak tasarlandığı her haliyle anlıyoruz.

Ulaşım konusunda da az önce de belirttiğim gibi büyük yol kat edildi. Varşova Şehir Merkezi’ne, Merkez Tren Gar’ına ve birkaç yakın metro istasyonuna direkt giden otobüs hatları bulunuyor. 175 numaralı otobüs ile Şehir Merkezi’ne direkt geçiş yapabilirsiniz.

Otoparkı için de gayet iyi diyebilirim. Özel güvenlikli havaalanı otoparkına misafirlerin araçlarını bırakması gayet güzel mantıklı düşünülmüş. Kapalı otopark hemen havaalanının alt katında bulunuyor.

Otobüs biletini nereden bulabiliriz?
Öncelikle Havaalanı’nda bagajlarınızı aldıktan sonra çıkmadan önce hemen çıkışa konumlanmış Dövizcide biraz para bozdurabilirsiniz. Polonya parası aldıktan sonra, dışarı çıkın. Ama dikkat edin, çok büyük paralar bozdurmayın. Varşova Şehir Merkezi’nde daha uygun dövizciler var. Neyse, dışarı çıktığınızda karşınızda otobüs durakları göreceksiniz. Durağın hemen yanında bilet makinesi bulunuyor. Makineden bilet alabilirsiniz.

Ayrıca havaalanı çıkışında sizi bekleyen taksicileri de göreceksinizdir. Bu da notlarımızdan sizinle paylaşmak istediklerimizden.

Varşova Chopin Havaalanı Resmi Web Sitesi: Chopin Havaalanı

Görüşmek üzere…

Kalın sağlıcakla…

Varşova Chopin Havaalanı, Euro 2012’ye hazır!” için 3 yorum

  1. Pingback: Varşova’dan trenle aktarmayı nasıl yaparız? | Polonya'dan...

  2. Pingback: Varşova’da Chopin Airport City Kuruluyor! | Polonya'dan...

  3. Pingback: Varşova’da Chopin Airport City Kuruluyor! | Polonya'dan...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir