Amerikan perakende devi Wal-Mart, Real’i satın mı alıyor?

Alman Metro Group Polonya’daki Real Hipermarketleri’ni satmaya hazırlanıyor. Amerikan perakende devi Wal-Mart’ın da bu durumla kesinlikle ilgilendiğini duyuyoruz. Peki Wal-Mart Polonya’ya geliyor mu? Real Hipermarketleri’ni alacak mı?

Polonya’nın her köşesinde görebileceğiniz Alman perakende zinciri Real Hipermarketleri ülkede seviliyordu. Ama daha önce Polonya pazarından çekilen İngiliz Netto gibi Alman Real de böyle bir karar aldı. Perakende zinciri Carrefour Hipermarketleri her alışveriş merkezinde özel yerini kaparken, Wal-Mart belki de büyük bir rekabet için hazırlık yapıyor.

Amerikan şirketin 15 ülkede 4500 mağazası bulunuyor ve dünyanın en büyük alışveriş zinciri olarak gösteriliyor. Ayrıca Amerikalılar için ucuz alışverişin sembolü olan Wal-Mart, Polonya için zemin araştırması yapıyor.

Daha önce Rusya pazarına girmeyi de düşünen Wal-Mart, Rusya’nın şimdilik fethedilemeyecek olduğunu belirterek rotayı 54 mağazasıyla Polonya’da faaliyet gösteren Alman perakende devi Real Hipermarketleri’ne çevirdi.

Önümüzdeki günlerde yeni haberler aldığımızda yine sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Şimdilik duyduklarımız bu kadar.

Polonya hakkında ne var ne yoksa, burada. Bizi takip etmeye devam edin…

Görüşmek üzere…

Kalın sağlıcakla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir