Uyarı: Kış geliyor, dikkatli olun!

Her sene olduğu gibi bu sene de uyarımızı yapalım istedik, siz değerli ziyaretçilerimiz için: Kış geliyor, dikkatli olun!

Yazın baharında güzel güzel günler geçirdiğiniz Polonya’ya artık kış geliyor. Şu sıralar Polonya’da olanlar son birkaç gündür havaların ciddi ciddi soğumaya başladığını görmüşlerdir. Hatta akşam vakti dondurucu soğukla dahi karşılaştığımı söyleyebilirim.

Kışın geleceğini zaten biliyorduk. Polonya’da kış aylarının kolay geçmediğini de biliyoruz. Ama kendi açımızdan önlemimizi almalıyız. Nasıl mı?

  • Kesinlikle soğuk içecekleri değil sıcak içecekleri tercih edin. Özellikle çay ve kahve ile içinizi ısıtabilirsiniz.
  • Yavaş yavaş sıkıca giyinmeye başlayın. Bir t-shirt ya da gömlek ile dışarya çıktığımız günler geride kaldı. Yazlıklar yüklüğe gidiyor, yerine kışlıklar iniyor.
  • Kendinize dikkat edin. Yedikleriniz bu dönemde çok önemlidir. Polonya’da zorlu geçen kış aylarının sizi etkilememesi için vitamin ve protein içerek meyveler ve sebzeler yiyebilirsiniz.
  • Çarşıya çıktığınızda kış aylarında da gidebileceğiniz yerlerden biri olan Wedel’e sıcak bir çikolata içmeye ya da Empik Cafe‘ye kahve molası vermeye gidebilirsiniz. Sıcak içeceklerin tadını çıkarın.
  • Alışveriş merkezlerinde kışlık güzel giyişiler bulabilirsiniz. Mesela Avrupa’nın tekstil liderlerinden LTB’yi de tavsiye ederim. Hem yazlık hem kışlık tekstil ürünlerini bulabilirsiniz bu mağazalarda.

Her sene daha soğuk olacak diyorlar Polonya. Ben ise bu konuya çok inanmıyor ve takılmıyorum. Normal bir kış geçiyoruz. Biraz zor ve çetin olabiliyor. Ama iyice giyindiğinizde bir problem olmuyor.

Diğer şehirlerde bulunan temsilcilerimizle de konuyu görüştüm. Polonya’nın genelinde artık kışın geldiğini söylüyor arkadaşlar. Şimdilik kar yağmıyor ama kar soğukları başladı gibi.

Polonyadan Ekibi olarak Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşmaya devam ediyoruz… Sizler için…

Görüşmek üzere…

Kalın sağlıcakla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir