Gerçekten Soğuk!

Havalar bir ısınıyor, bir soğuyor. Ama gündüzleri sıcak gibi görünse de, havalar gerçekten çok soğudu. Özellikle akşam ve geceleri dışarı çıkarken dikkatli olmak, sıkı giyinmek gerekiyor.

Aslına bakarsanız havalar biraz garip, şu sıralar. Varşova, Poznan ve Krakow gibi büyük şehirler için konuşmak gerekirse, Ekim ya da en geç Kasım ayı içerisinde kar yağışı görülürdü. Ocak ayı geldi ve birkaç tutam haricinde pek kar yağışı olmadı. Yağsa da ciddi kısa surely oldu. Havalar geçen seneden soğuk değil. Ama her hafta ‘kar yağabilir’ diyen meteorolojiye inanamıyoruz artık. Ama onlar da haklı ve şaşkınlık içindeler. Az önce de belirttiğim gibi, şuan Polonya’nın karlar altında olması gerekiyor. Geçen sene Hava Durumu kategorisi altında yazdığımız yazılara bakarsanız, Ekim-Kasım aylarında karlı bir Polonya ile karşılaşacaksınız. Ama bu yıl?

Evet, kar yağışı yok. Yağacaktır mutlaka. Ama yağmasa da, başta da belirttiğim gibi, havalar gerçekten çok soğuk ve kesinlikle hasta olmak için yeterli. Bu sebeple lütfen dışarı çıkarken(özellikle akşamları) sıkıca giyinin ve kendinize dikkat edin. Bazı geceler hiç beklenmedik anda yağmur yağışının olduğunu da hatırlatmakta yarar olduğunu düşünüyorum.

Diyeceğim bu kadar. Kendinize dikkat edin. Daha önce de havaların soğuduğundan bahsetmiştik, hatırlarsanız. Bu sefer daha da soğuk. Varın, siz hesaplayın(Polonya’da olmayanlar).

Görüşmek üzere…

Sağlıcakla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir