Yurt Dışına çıkarken yanımıza pasaportumuzu almalı mıyız?

Polonya’ya geldiniz diyelim. Vize ile kalıyor da olabilirsiniz, Oturum Kartı  ile de. Almanya’ya ya da herhangi bir Şengen ülkesine uçakla ya da araç ile girmek istiyorsunuz. Peki Pasaportunuzu yanınıza almalı mısınız? Çokça sorulan bu soruya şimdi açıklık getiriyoruz.

İster vize ile ister oturum kartıyla kalıyor olun, Polonya dışına çıkmaya kalktığınız zaman yanınıza mutlaka Pasaportunuzu almalısınız. Hatta bırakın ülke dışını, şehir dışına çıkarken dahi biz yanımıza alıyoruz. Bazen durduran otoban polisleri, mutlaka Pasaport görmek isteyebiliyor. Bu konuda dikkatli olmak gerekiyor.

Uçakla ya da araçla farketmez, mutlaka yanınızda ‘süresi bitmemiş’ pasaportunuzun olması gerekiyor. Diyelim ki oturum kartınız var ama Pasaportunuzun süresi bitmiş. O zaman ne yapacaksınız? Bu soruya da başka bir yazımızda cevap vereceğiz.

Sorularla Polonya sayfalarını takip etmeyi unutmayın! Sorularla Polonya sayesinde cevapsız sorunuz kalmıyor! Tek yapmanız gereken sorularınızı elektronik posta(e-mail) yolu ile bize iletmek!

Görüşmek üzere,

Kalın sağlıcakla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir