Metroda da iletişimi koparmayalım: Play!

Polonya’da ulaşımın ne kadar kolay, ekonomik ve eğlenceli olduğundan bahsetmiştik. Ayrıca Varşova’da yaşayanlar için, yer altından şehri keşfetmenizi sağlayan ve ulaşımı ciddi derecede kolaylaştıran metro sistemi bulunuyor. Peki yerin altında iletişimi nasıl sağlayacağız? Telefon çekiyor mu? İnternet var mı?

Bazen uzun yolculuk yapmamız gerekebiliyor. Yarım saat ya da 40 dakika boyunca yer altında gitmeniz de gerekebiliyor. Peki iletişimi koparacak mıyız? Tabi ki hayır!

Birkaç aydır test aşamalarında olan sistem artık iyice rayına oturdu. Play müşterisi olan herkes, metrolarda hem 4G internet keyfini yaşayabiliyor hem de telefon görüşmelerini yapabiliyor.

Diğer GSM Operatörlerinde olmayan bu hizmet sadece Play müşterileri için sunuluyor. Geçenlerde de gayet test ettik ve biraz ‘gürültülü’ bir ses çıksa da, görüşmelerinizi yapabiliyorsunuz. Ayrıca internet hattınız var ise, e-postalarınızı dahi kontrol edebilirsiniz, yer altında.

Normalde başka bir operator müşterisiydim. Ama bu hizmet gerçekten Play hat kullanmaya teşvik ediyor insanı. 🙂

Belki ileride diğer operatörler de metro hatlarına baz istasyonu getirecekler. Ama yakın zamanda öyle bir plan görünmüyor.

Konuyla ilgili bir gelişme olursa, tabi ki yine burada sizlerle olmaya devam edeceğiz..

Görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir