iPad 3 Tanıtıldı!! – Polonya’ya Ne Zaman Geliyor ?

Apple’ın merakla beklenen iPad 3 lansmanı  San Francisco’daki Yerba Buena Center’da yeni CEO Tim Cook tarafından gerçekleştirildi. Yapılan etkinlikte Cook,birçok istatistik, iPad 3 ve beraberinde gelen yeni uygulamaları  ve özelliklerini açıkladı.

Yeni iPad 3’ler 16 Mart’tan itibaren ABD, Kanada, Almanya, Fransa, İsviçre, Japonya ve İngiltere’de satışa sunulacak.Bugünden itibaren ön siparişler alınmaya başladı.Ve yapılan açıklamalara gore 23 Mart’tan itibaren Polonya’da iPad 3’ün satışlarına başlanılacak.

Tim Cook,başlangıçta iPod, iPhone ve iPad’in   tamamıyla yeni bir cihaz kategorisi oldugunu ve bunların biri değilde üçüne birden sahip oldukları için şanslı  olduklarını  dile getirdi.Ve bu üç ürünün gelirlerinin %76’sını oluşturduklarını söyledi.

İpad 3 tanıtımı yapılmadan once yapılan birçok tahmin birkaç özellik dışında gerçekleşti.Cihazın özelliklerden once birkaç istatistik  açıklayalım. iPad’ler son çeyrekte  15.4 milyon adet sattı. Bilgasayar üreten  firmalardan biri olan HP, son çeyrekte 15.1 milyon PC satışı gerçekleştirdi.Unutmayalım ki cihaz iki yıldan daha az süredir piyasada.


Apple’ın yeni cihazı  iPad 3  Retina ekran özelliğiyle dikkat çekiyor.Su ana kadar hiçbir mobil cihazda bulunmayan  2048 x 1536 piksel çözünürlğe sahip.Ve  cihaz üzerinde  renkler daha canlı bir şekilde gözükecek.Retina ekranın performansında herhangi bir sorun çıkmaması için  A5X işlemci kullanılacak.

iPad 3’ün arkasında 5 MP’lik iSight kamera bulunuyor.Otomatik pozlama,otomatik odaklama,beyaz dengesi ve yüz tanıma gibi filtreler beraberinde geliyor. 5 MP kamerayla  1080p çözünürlğünde HD video kaydı yapabilirsiniz ve Retina Display’la  videolarınızı izleyebilirsiniz.Apple’ın başarılı uygulaması  Siri,Avustralya,Fransa,Almanya ve Japonya gibi ülkelerde  İOS kullanıcılarının kullanımına açılacak.

iPad 3 beraber inde 4G LTE(21 Mbps HSPA+,42 Mbps çift taşıyıcılı  HSDPA  ve 73 Mbpsa’ya kadar LTE ) desteği geliyor.Amerika’da Verizon ve  AT&T  4G’yi destekleyecek.

Cihazın diğer ayrıntılarılarından söz edecek olursak; İPad 3,9.4 mm inceleğinde ve  Wi-Fi’lı modeli 635 gram,siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği, ve kişisel HotSpot özellikleri mevcut..Cihazda 4G bulunmasına rağman batarya süresi 9-10 saat gidiyor.

İPad 3’ün Wi-Fi’lı  Modellerinin Fiyatları

16 GB 499 $
32 GB 599 $
64 GB 699 $

İPad 3’ün Wi-Fi + 4G’li  Modellerinin Fiyatları

16 GB 629 $
32 GB 729 $
64 GB 829 $

 

iPad 3 Tanıtıldı!! – Polonya’ya Ne Zaman Geliyor ?” için 1 yorum

  1. Pingback: iPad 3 bu hafta geliyor mu? | Polonya'dan...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir