Polonya Telekominasyon artık Orange çatısı altında!

Polonya Telekominasyon Grubu (Lehçe:Telekomunikacji Polski-TP) artık Orange Telekom çatısı altında.

‘TP’ kısaltmasıyla tanınan ve Polonya’nın telekominasyon devi(yani Türkiye’nin Türk Telekom’u), artık aynı isim ile faaliyet göstermeyecek.

TP şirketler grubu yöneticisi Maciej Witucki, yaptığı bir açıklamada ‘Marka değiştirmek bir evi yeniden boyamak gibi değildir. Ancak hizmet kalitemiz değişecektir’ dedi.

TP’nin web sitesi olan tp.pl de artık çalışmıyor haliyle. Resmi adrese gittiğiniz zaman, orange.pl ‘e yönleneceksiniz.

Tüm faturalar ve resmi belgeler düzenlendiğinde, Orange Telekom çatısından telekominasyon hizmeti alan 20 milyon abone olmuş olacak. Tabi ki bu sayı sadece Polonya için geçerli. Keza Orange’ı Avrupa’nın birçok ülkesinde görmeniz mümkün.

Yöneticilerin açıklamalarına göre Orange ile internet ve televizyon(uydu yayını) paketleri almak çok daha kolay ve hızlı olacak.

TP gerçekten büyük bir şirketti. Artık Orange çatısı altında olacağından TP logolarını da göremeyeceğiz. Nelerin değişeceğini ve bize neler getireceğini ise zaman gösterecek.

4 Comments on “Polonya Telekominasyon artık Orange çatısı altında!”

  1. Orange Polonya’da da cok buyuk bir sirket. Simdi TP’yi catisina alarak, daha da etkili olacak. Yorumunuz icin Tesekkurler.

  2. Kardeş selam;

    Biz Polonya da 6-7 ay kalıp gidicez. Ev kiraladık. Oturuyoruz.Fakat sınırsız internete ihtiyacımız var. Sözleşmesiz böyle Türkiye de ki gibi VINN tarzı bir abone olacağımız internet paketi satan bir kurum yokmudur? Vericez parasını satın alıcaz aylık olarak yok mu böyle bir firma oralar da ya? Neden sözleşmesiz alıcaz , biz AB vatandaşıyız ama oturma izinimiz yok şuan bura da .Polonya hükümeti de illa gelir beyan ediceksin bir işin olmalı gibi şartlar sürüyor. Şuan bir işimiz olmadığı için de oturum izini alamıyoruz. E internet için de oturma izini falan gerekiyor.

  3. İngilizce,İspanyolca ve Almanca biliyorum lanet yerin dilini bilmiyorum. Doğru dürüst kimse de bildigimiz dilleri bilmiyor. Maymun gibi anlaşmaya çalışıyorum insanlarla buralarda. Tek isteğim sınırsız internet o da sözleşmesiz olsun istiyorum bu kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir