Zapiecek: Polonya mutfağını burada tatmalısınız!

Geçen gün Polonya’nın en ünlü Polonya restoranı Zapiecek’e gittik. Polonya mutfağını aranızda tatmayan var mı bilmiyorum. Ancak kesinlikle denenmesi gereken leziz tatlar var. Zapiecek de Polonya mutfağını tadabileceğiniz en iyi mekanlardan biri.

Sadece Polonya mutfağını sunan ve özel ekibiyle birçok şehirde hizmet veren Zapiecek, gerçekten gidilmeye değer bir restoran.

Zapiecek Restaurant

İster İngilizce ister Lehçe dilinde alabileceğiniz menüden Polonya mutfağına ait birçok yemeği tadabilirsiniz. Zapiecek, kesinlikle misafirlerinizi ve arkadaşlarınızı da götürebileceğiniz nezih bir mekan.

Pierogi başta olmak üzere damak tadınıza uygun birçok şey bulabilirsiniz. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle gittim ben de. Bu kadar nezih bir mekan olduğunu bilmiyordum açıkçası. Ancak hem nezih hem de leziz diyeceksiniz.

Birçok farklı lezzeti tattık ve gayet beğendik. Patatesli ve peynirli Pierogi’ler gerçekten çok leziz.

Sadece ücretten yana biraz daha iyi olabilirdi. Çünkü lüks ve nezih bir restoran olmasıyla birlikte, menü içerikleri de biraz ‘tuzlu’. Değerli misafirlerimizi genelde

Türk restoranına götürüyorduk. Artık Zapiecek de bir alternatif oldu. Yani bazen Polonya bazen Türk restoranlarına giderek farklı lezzetler tatmış olacaksınız.

Zapiecek ile ilgili detayları web sitelerinden öğrenebilirsiniz.

Ayrıca @lezzet etiketi ile Polonya’daki lezzet noktalarını takip edebilirsiniz. Güncel içerikleri @PolonyadanCom Twitter sayfamızdan da paylaşmaya devam ediyoruz.

Zapiecek: Polonya mutfağını burada tatmalısınız!” için 1 yorum

  1. Pingback: Pierogi Festivali Sizi Bekliyor! @krakow | Polonya'dan...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir