Yurt dışında Polonya hattı kullanmak!

Polonya’da yaşıyorsunuz. Belki sadece kısa süreli olarak da olsa, Polonya’da bir telefon hattınız olabilir. Başka bir ülkeye gittiğinizde durum ne olacak? Yurt dışında Polonya hattını nasıl kullanacaksınız? Anlatıyoruz…

Polonya’da bir cep telefonu operatörüne ait numaranız var. Diyelim ki Almanya’ya gittiniz. O halde, mutlaka ‘bol bol’ kontör(credit) yükleyip, öyle gidin. Çünkü Polonya’dan ya da dünyanın herhangi bir yerinden sizi arayanlar, eğer kontörünüz yok ise, size ulaşamazlar. Sebebi açık: arasanız da, aransanız da, kontör harcarsınız. İster Türk hattı ister Polonya hattınız ile başka bir ülkede bulunun, prosüdür böyledir, maalesef.

Ya ücretsiz mesajlaşma?
Polonya hattıyla dışarı çıktığınızda, Polonya’dakiler size ücretsiz SMS(kısa mesaj) atabilir belki. Ancak sizin kampanyalarınız, tarifenizden dolayı gelen avantajlarınız, yurt dışında işe yaramaz. Yani internet paketiniz varsa da, dışarıda kullanamazsınız.

Ücretlendirmeden bahsetmek olmaz. Çünkü ülkeden ülkeye değişiyor. Ama mesela örnek vermek gerekirse, Polonya içinde normal hatlarda SMS göndermek 20 gr ise, Almanya’dan göndermek 53 gr. Gayet değişiyor yani rakamlar.

O yüzden yurt dışına çıkarken lütfen dikkat edin. En azından size birilerinin ulaşabilmesi için, bir miktar kontör yüklemesi yapın, çıkmadan önce.

Yakında sizlerle olacak olan Polonyadan Forum’da istediğiniz konuda sorularınızı bize iletebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir