İsim günleri çok önemlidir!

Arkadaşlarımızın, sevdiklerimizin doğum günlerini kutlarız, ‘nice yaşlara’ deriz. Peki Polonyalı arkadaşlarınızın isim günlerini biliyor muyuz?

Polonya’da herkesin doğum günü tarihi olduğu gibi bir de isimlerin tarihi vardır. Mesela 4 Mart, ‘Adrian’ isim günüdür. Ancak yıl içerisinde birkaç tane aynı isim için günler olabiliyor. Siz yine de arkadaşlarınızın isim günlerini hatırladığınızda, 3-4 farklı gün olsa da, anlayacaklardır ki o ‘onların’ günüdür.

Polonya’da dostluk ve sevgi önemlidir. Bize soracak olursanız, Avrupa’nın en sıcak kanlı insanlarıdır. Bu sebeple hediyeleşmek ve kutlamalar yapmak da ayrı bir yer teşkil eder, Polonyalı arkadaşlarımızın hayatlarında. İsim günleri de bu sebeple çok önemlidir.

Bu günleri tek tek buraya yazıp açıklama yapmamız inanın çok zor. Bu sebeple sizlere link vereceğiz. Bu link içerisinde tüm Polonya isimlerinin tarihlerini bulabileceksiniz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Imieniny

Diğer Avrupa ülkelerinde de buna benzer günlerin olduğunu duyduk. Ancak detay bilmiyoruz. Polonya için ise ciddi önemli bir gün olduğu konusunda eminiz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir