Derslerinizde sorun varsa, Polonya vizesi yok!

Daha önce Polonya vizesi ve oturum izinleri hakkında çokça yazdık çizdik. Önemli olan birçok konuya dikkat çektik. Ancak öğrenciler için en önemli mesele şu ki, alttan dersiniz var ise, Polonya vizesi alamazsınız!

Polonya’da her dönem için dekanlık kontrolünde notlarınız düzenlenir. Sonra okul sistemine kayıt edilir. Oturum kartı ya da yeni vize başvurusu için öğrenci belgesi almak istediğinizde, bu durum karşınıza çıkacaktır.

Diyelim ki 2 dönem alttan dersiniz var. Belki bir sonraki dönem için de vize alabilirsiniz, kabul edebilirler. Ancak sonraki dönem içerisinde de hala derslerinizi geçmediyseniz, öğrenci belgesi alamazsınız. Bazı okullar öğrenci belgenizi geçmiş dönemler üzerinde verse dahi, yani 2 yıldır okumanıza rağmen alttan dersleriniz olduğu için 2. döneme ait belge verseler dahi, yabancılar şubesi de konsolosluklar da bu belgeleri kabul etmiyorlar. Diyelim ki kabul ettiler, daha sonra okul aranıyor ve mutlaka negatif karar çıkıyor.

Aslında bu durum şehirden şehire değişiklik gösterebiliyor. Ancak genel olarak banka hesaplarınız kadar, ders durumunuz da önem arz ediyor.

Vize ve Oturum İzinleri ile ilgili detaylı içerikleri ‘Resmi’ başlıklı sayfamızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir