‘’Türk Hava Yolları en iyisi!’’ ama…

Bildiğiniz üzere, Polonya-Türkiye arasında aktarmasız uçuş yapan iki havayolu şirketi var: Türk Hava Yolları ve LOT(Polonya Hava Yolları). İki şirket de düzenli olarak iki ülke arasında ortak uçuşlar yapıyor. İkisi arasında en iyisi ise tabi ki Türk Hava Yolları.

Her iki şirket de, Star Alliance üyesi. Ancak Türk Hava Yolları’nın kalite farkı küçümsenemez. Ki yaz aylarında Avrupa’dan yine bir ödül aldığını da biliyoruz.

Ancak negatif yanları da yok değil…
En büyük negatif yorumumuz, fiyatlar ile ilgili olabilir. Yaz aylarında iki şirket de yakın fiyatlar veriyor. Ancak kış aylarında, LOT ile 250 Euro’ya uçabilirken, THY 400-500 Euro gibi rakamlarla bilet satışı yapıyor, ki hiç etik değil.

Türk Hava Yolları, ödülleri hak ediyor, evet. Yemek sunumları da, kabin memurlarının hizmetleri de gayet iyi. Sorun yok. LOT’da sandviç verilirken, THY’de yemek menüsünün verilmesi, profesyonelce kesinlikle. Ancak fiyatlara bir çözüm getirilmeli diye düşünüyoruz.

Sizlerin de THY ya da LOT ile ilgili yorumunuz var ise, bekliyoruz. Sayfamız altında yayınlayabiliriz.

Bir Türk Şirketi olarak, THY’yi takdir ediyoruz. Ancak bilet ücretleri konusunda kızgınlığımızı belirtmek isteriz. 

2 Comments on “‘’Türk Hava Yolları en iyisi!’’ ama…”

  1. lot hava yolları tam olrak kaç kilo bagaj hakkı tanıyor yardımcı olursanız sevinirm.

  2. Merhabalar Serhat Bey. LOT Havayolları, 20 KG bagaj hakkı tanımaktadır. Ayrıca 8-10 KG civarında el bagajı almanıza müsaade tanınmaktadır. Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir