Beyaz Kış Geldi: Polonya Bembeyaz!

2012-2013 sezonunun ilk kar yağışına bugün şahit oluyoruz. Dün ‘kar yağma ihtimali var’ gibi haberleri izledikten sonra biraz atıştıracağını düşünmüştük. Ancak şuan Varşova ve çevresi bembeyaz karlar içinde!

Kar sezonu bu yıl erken geldi. Aslında her yıl Ekim-Kasım aylarında kar yağışı başlıyordu. Ancak son bir-iki yıldır Aralık ayına kadar kar yağışını görememiştik. Bu yıl Ekim ayı bitmeden beyaz Polonya’yı görmüş olduk.

Polonya’ya yeni gelenler şaşkın…
Daha önce Polonya’da kış geçirmemiş ve yeni gelmiş olan vatandaşlarımız şaşkın. Aralık-Ocak gibi kar yağışı bekleyenler, bu sabah saat 5-6 sularında yağmaya başlayan kar yağışı ve sonrasında saat 10 civarında  beyaza bürünen Varşova ile karşı karşıya kaldı.

Sadece Varşova değil!
Birçok şehir şuan kar yağışı altında. Aslında ‘lapa lapa’ yağan ve ‘tutmaz bu’ dedirten yağışlar zeminin kuru olması ve hava sıcaklığının da ‘0’ derece civarında olması sebebiyle gayet şehri beyaza bürüyor. Ayrıca tahminlere göre birkaç güne kadar tüm Polonya’da kar yağışı şiddetlenecek.

Varşova ve çevresi için haftalık hava sıcaklığı 0 ile 3 arası değişiyor olacak. Ancak geceleri ‘eksiye’ düşmesi bekleniyor, günlük normal ‘soğukluğun’.

Tüm kış ayları boyunca sizlerle video ve fotoğraf paylaşımlarına da devam ediyor olacağız.

Beyaz Kış Geldi: Polonya Bembeyaz!” için 6 yorum

 1. Pingback: Polonya’daki Camiler | Polonya'dan...

 2. Avatar
  şebelek

  dün hava durumuna internetten bakarken kar yağışı varmış gibi gördüm, yok artık dedim ekimdeyiz daha, şaka maka daha kış gelmeden böyleyse kışın işimiz zor:)

 3. Said
  Said Yazar

  Aynen öyle. Kış daha gelmedi. Bu kış daha zor geçecek, tahminlere göre. 😉

 4. Pingback: Polonya’da dondurucu soğuk: 14 ölü.. | Polonya'dan...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir