KYK Burslarına Başvuranlar Öğrencilerimizin Dikkatine!

Yurt dışında okuyorsunuz ve Türkiye’de Ağustos ayında burs başvurusu yaptınız. O halde size geçtiğimiz günlerde bir e-posta gelmiş olmalı. Peki şimdi süreç nedir?

Gelen e-posta’da iki adet belge bulunuyor. Bu belgeleri doldurup gerekli işlemleri yaptıktan sonra Yurt Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ne posta ile göndermeniz gerekiyor. Yurt dışında bulunduğunuz için posta ile göndermek süre alacaktır. Gelen e-posta’da 16 Kasım 2012 için son gün yazıyor. 2 gün içinde belgelerin Ankara’ya ulaşması imkansız. Peki şimdi ne olacak?

Dün Sayın Büyükelçimiz Yusuf Ziya Özcan’a bu durumu ilettik. Kendisi Ankara’yı arayarak durumu sordu. Yeni bir tarih alındı. Belgelerin 16 değil 26 Kasım 2012’de Ankara’da olması gerekiyor. Yani zaman sorunu ortadan kalkmış oldu.

Peki belgeler nedir?
İki adet belge var e-posta’da. Birinci belge, dilekçe oluyor. Kendiniz dolduruyorsunuz. İkinci belge, öğrenci belgeniz oluyor. Onu da tamamen doldurduktan sonra, hem öğrenci işleri ofisine hem de Büyükelçilik ya da Konsolosluk’tan onay imzası ve mührü almanız gerekmektedir. Sonra iki belgeyi de posta yolu ile Ankara’ya göndermelisiniz.

Konuyla bizzat ilgilenen Büyükelçimiz Sayın Yusuf Ziya Özcan’a Teşekkürlerimizi Sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir