Eldivensiz dışarı çıkmayın!

Dışarıya çıktığınızda hissediyorsunuzdur ki, soğuk donduruyor Polonya’da. Özellikle bu sene ilk kez Polonya’ya gelenler için zorlu günler başladı demektir. Peki ne yapmak lazım? Nasıl baş edeceğiz kış ayları ile?

Başkent Varşova olmak üzere Polonya’nın çoğu karlar altında şuan. Birkaç gün önce başlayan kar yağışları, aralıklı olarak devam ediyor. Ortalama eksi 2 ile eksi 10 değişen ‘sıcaklıklar’, dışarıya çıkanları da endişe ediyor haliyle. Bu sebeple kesinlikle kışlık elbiseler giymenizi ve ‘eldivensiz’ dışarı çıkmamanızı öneriyoruz.

Neden eldiven?

Polonya’daki soğuklar keskin bir şekilde hissediliyor. Bu sebeple televizyonlarda da bu şekilde uyarı yapılır. Şapka ile kulaklar ve eldiven ile eller kapatılmalı ve korunmalı. Aksi halde ciddi soğuklar ile eller ve kulaklar tutmaz hale geliyor.

Kış aylarında tatil için ne yapmak lazım?

Zakopane’ye gitmenizi tavsiye ederiz. Yaz aylarında nasıl Gdansk’ı tavsiye ediyorsak, tabi ki kış aylarında da Zakopane’ye gitmenizi öneririz.  Detaylar için #zakopane etiketini takip edebilirsiniz.

Ayrıca #havadurumu etiketini de takip etmenizi öneririz.

2 Comments on “Eldivensiz dışarı çıkmayın!”

  1. 1 haftada alışıyor insan sıkıntı olmuyor. gecen hafta istanbul’da idim 15c’de rumeli kavagında sahil keyfi mumkundu. dun ise varsova’da -13c idi ama vucut hızlı bicimde uyum saglıyor. dediğiniz gibi sıkı giyinmek sart.

  2. Kesinlikle sıkı giyinmek gerekiyor. 🙂 Yorumunuz için Teşekkürler. Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir