Voleybolda Polonya galip ayrıldı. Polonya 3-1 Türkiye.

Polonya ve Danimarka´nın ev sahipliğinde düzenlenen 2013 CEV Avrupa Şampiyonası, bugün (20 Eylül) 4 ayrı grupta ve 4 farklı şehirde oynanan karşılaşmalarla başladı.

Fransa, Polonya ve Slovakya ile B Grubu´nda yer alan A Erkek Milli Takımımız, B Grubu ilk maçında karşılaştığı ev sahibi Polonya’ya 3-1 mağlup oldu. Polonya´nın Gdansk kentinde bulunan Hala Ergo Arena´da oynanan karşılaşmanın setleri; 25-22, 25-15, 22-25 ve 25-21 sonuçlandı.

Maçın ardından, A Erkek Milli Takımımızın Antrenörü Emanuelle Zanini, “Takımla birlikte şampiyona için sadece 40 günlük bir hazırlık süreci geçirdik. Polonya, dünya sıralamasında üstlerde bulunan bir ülke. Oyuncularıma bugün son topa kadar oynamalarını ve mücadele etmelerini söyledim. Bu maçı kaybettiğimiz için üzgünüz ancak bugün iyi oynadığımızı düşünüyorum. Karşılaşmanın son setinde hücumda çok hata yaptık. Polonya gibi takımlara karşı hücumda hata yapmak maçı kaybetmenize sebep olur” açıklamasında bulundu.

A Erkek Milli Takımımızın Kaptanı Ulaş Kıyak ise “Yeni bir antrenörümüz var ve bu şampiyona için kendisiyle kısa bir sürede hazırlandık. İyi bir hazırlık süreci geçirdik diyebilirim aslında ama kısa bir sürede hazırlandık. Maçta elimizden geleni yaptık. Biz hep son düdüğe kadar mücadele ediyoruz. Bugün de öyle yaptık ancak Polonya çok iyi bir takım. Biz artık diğer maçlarımızı düşünmeye başladık. Her maçta son düdük çalana kadar mücadele edeceğiz ” dedi.

polonyaturkiye7s

B Grubu´nda oynanan günün diğer karşılaşmasında ise Fransa, Slovakya´yı; 25-20, 35-33 ve 28-26´lık setlerle 3-0 mağlup etti.

Avrupa Şampiyonası´nda bugün oynanan maçların ardından, B Grubu´nda puan durumu şu şekilde;

#   TAKIMLAR                  O       G       M       AS      VS    PUAN

1    Fransa                         1        1        0        3        0        3

2    Polonya                        1        1        0        3        1        3

3    Türkiye                         1        0        1        1        3        0

4    Slovakya                       1        0        1        0        3        0

B Grubu´nda yarın (21 Eylül) oynanacak maçların programı ise şu şekilde;

TSİ 18.00 Slovakya – Türkiye (Smart Spor)

TSİ 21.00 Fransa – Polonya (Smart Spor)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir