İnternet Hızında Lider Güney Kore, Polonya 29.Sırada!!

Akamai tarafından yayınlanan “The State of the Internet(İnternetin durumu)” raporuna göre en hızlı geniş bant internet erişiminde ilk sırada Güney Kore bulunurken, Polonya 29.sırada yerini aldı.

Güney Kore 2013 yılının üçüncü çeyreğinde ortalama internet hızı 22.1 Mb/s oldu. Güney Kore böylece bu konuda liderliğini açık olarak güçlendirmiştir.

İlk 10 sıraya baktıgımızda Güney Kore, Japonya, Hong Kong, Hollanda, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Letonya, Amerika, Belçika ve İrlanda bulunuyor.

akamai1Polonya üçüncü çeyrekte geniş bant internet erişim hızında  7.4 Mb/s  ile 29.sırada yer aldı.Yaklaşık olarak yüzde 17‘ye denk geliyor.Yıllık olarak baz alındıgında geçmiş seneye oranla daha iyi bir duruma gelmiş. Dünya genelinde 29.sırada yer alırken EMEA bölgesinde 16.sırada bulunuyor.

Ülkemize baktığımızda ise Türkiye üçüncü çeyrekte geniş bant internet erişim hızında listede 4.0 Mb/s ile 54.sırada yer aldı.

akamai2

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir