Tarayıcı Pazarı : Polonya’da Firefox Liderliği Sürüyor!!

Şubat ayı verilerine göre dünya genelinde en popüler web tarayıcısı Google Chrome olurken , ikinci olarak dünya genelinde en popüler tarayıcı Internet Explorer oldu. Polonya’da ise en popüler web tarayıcısı olarak  Firefox liderliğini sürdürüyor.

StatCounter tarafından Şubat 2014 raporları yayınlandı. Dünya genelinde yüzde 43.89 kullanım ile Google Chrome ilk sırada bulunuyor.  Ocak 2014 verilerine baktığımızda Chrome’ın yüzde 43.67 kullanılma oranına sahipti.

Dünya genelinde ikinci sırada ise bu ay düşüş yaşayan Internet Explorer yüzde 22.49 kullanılma oranına sahip. Üçüncü sırada ise bu ay artış yaşayan Firefox yüzde 19,21 kullanılma oranına sahip. Dördüncü sırada ise Apple Safari bulunuyor ve bu ay 0.01 artışla yüzde 9,74 kullanılma oranına sahip. Son olarak ise beşinci sırada yüzde 1,34 kullanılma oranıyla Opera bulunuyor.

statcounter-february2014-1

 

Polonya’da ise Firefox liderliği sürüyor. Ocak 2014’te kullanılma oranı yüzde 40,3, Şubat ayına baktığımızda ise bu oran yüzde 40,5. İkinci sırada bulunan Chrome ise bu ay  oranlarda düşüş yaşayarak yüzde 38.77 kullanılma oranına sahip.

statcounter-february2014-2

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir