Polonyalı sanatçılar İzmir Avrupa Caz Festivali’nde Sahne Alacaklar

İzmir’in adını uluslararası alanda en fazla duyuran etkinliklerden biri olan İzmir Avrupa Caz Festivali, 3 Mart itibariyle başladı ve 20 Mart’a kadar cazseverlerle buluşmaya devam edecek.

İKSEV’in (İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı), İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediği 21. İzmir Avrupa Caz Festivali; 3 – 20 Mart 2014 tarihleri arasında cazseverlerle buluşacak. Birçok Avrupa ülkesiyle beraber Polonya Cumhuriyeti Kültür ve Tarihi Miras Bakanlığı, Adam Mickiewicz Enstitüsü ve Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’nun da destek verdiği festivalde bu yıl Polonya’dan katılacak caz sanatçılarıda bulunuyor.

Festival’de bu yıl Maciej Obara International Quintet, Janusz Prusinowski Trio, Adam Strug’un yönettiği Monodia Polska ve Ewa Grochowska Vokal Topluluğu sahne alacak. Quintet konseri öncesi Türkiye ve Polonya’dan sanatçıların gerçekleştireceği iki saat sürecek workshoplar düzenlenecek.

Konserlere, Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu katkılarıyla, Rafał Olbiński’nin neşir hayatına 60-70’li yıllarda başlayan „Jazz Forum” dergisinde yayınlanan afişlerinin „Jazz on the Cover” sergisi eşlik edecek. Sergiye Polonyalı sanatçının vereceği dersler ve „Jazz Forum” dergisinin baş redaktörü Paweł Brodowski’nin „50 years with Jazz Forum – then and now” konulu konferansı eşlik edecek.

Festivalin içerisinde yer alacak Polonya ile ilgili atölye çalışmaları, konferanslar ve konserler  2014 yılında kutlanan Polonya-Türkiye ilişkilerinin tesisinin 600. yıldönümü münasebetiyle düzenlenecek olan kutlamaların kültür programı çerçevesinde gerçekleştirilecek.

Festivalin web sitesi : http://www.iksev.org/tr/caz-festivali

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir